eşya depolamaevden eve nakliyat

Znaczenie psychiki w procesie zachowania właściwej sylwetki

Złota zasada skutecznej realizacji koncepcji sukcesu brzmi: nigdy nie traktuj swojego ciała i duszy oddzielnie, site lecz zawsze jako całość. Jak większość rzeczy w naszym życiu tak i ćwiczenia są absorbujące i przyjemne, gdy podchodzimy do nich z pełnym poświęceniem, a przede wszystkim z akceptacją. Prawdą jest, iż wysiłek fizyczny przyniesie rezultaty tylko wtedy, jeśli angażuje w równej części ciało i duszę.

o-EATING-DISORDER-facebook

źródło: brunchnews.com

By zachować piękną oraz zdrową sylwetkę należy kierować się kilkoma zasadami. Poza dwoma perłami jakimi jest ?ruch? i ?żywienie? istnieje jeszcze trzeci równie ważny czynnik: to psychika człowieka. W tym aspekcie ważną rolę odgrywa podświadomość człowieka. W dzisiejszych czasach w których codzienność jest zdominowana przez stres i pośpiech, coraz większe znaczenie ma właśnie psychika.

Warto sobie zadać pytanie dlaczego już jakiś czas temu nie zmieniliśmy swoich nawyków ży­wieniowych? Może ze strachu, że będziemy musieli sobie czegoś żałować? Jednak ponoszenie jakichkolwiek ofiar nie jest konieczne.

Od okresu niemowlęcego przyjmowanie pokar­mów jest w naszej podświadomości zakodowane jako coś, co wiąże się z po­czuciem bezpieczeństwa i spokoju, sprawia przyjemność, a nie tylko jest czystym źródłem ener­gii czyli kalorii. W związku z tym nie jesteśmy w stanie zaspokoić swoich potrzeb niedoborową, często niesmaczną dietą. Prze­ciwnie, zakorzenione w podświadomości powiązanie między jedzeniem i zainteresowaniem naszą osobą może sprawić, że ulegamy pokusie i brak zainteresowania chce­my wynagrodzić sobie jedzeniem.

Gdy zdecydowaliśmy się odchudzać ważne jest, aby się przy tym dobrze czuć. Zmieniajmy swoje nastawienie nie stopniowo, lecz od ra­zu, całkowicie i zdecydowanie. Odchudzanie sprawia prawdziwą przyjemność! A jednak ciągle trudno w to uwierzyć. Niestety wiele diet kończy się niepowodzeniem, ponieważ chęci do odchudzania się od początku towarzyszy przeświadczenie, że w czasie stosowania diety czeka nas długotrwałe odmawianie kulinarnych przysmaków.

Jak tego uniknąć? Znajdźmy alternatywne sposoby nagradzania się, które zastąpią natychmiastowe porcje pożywienia.  Oto kilka konkretnych przykładów: jeśli chcemy sprawić sobie następ­nym razem nagrodę, możemy zamiast łasowania iść do sauny, do kina, na spacer, poczytać książkę, kupić sobie nowe perfumy, pobiegać lub wziąć relaksującą kąpiel albo medytować przez pół godziny. Wszystko, co musimy zrobić, to zmienić swój nawyk, który brzmi: jedzenie to dla mnie zwyczajna czynność.

Faktem jest, że problem nadwagi jest spowodowany w znacznej mierze przez czynniki, których sobie nie uświadamiamy. Przyjmowanie pokarmów jest czymś o wiele większym niż uzupełnianiem zużytej energii. Dlatego też tak trudno jest stracić zbędne kilogramy.

Wobec powyższego jedzenie jest na swój sposób rytuałem. Świadomy rytuał pełni wiele istotnych funkcji np. wspólne posiłki gromadzące całą rodzinę dające poczucie przynależności i miłości. Często jest to rodzaj rekompensaty nadwagi. Musimy nauczyć się temu przeciwdziałać. Jak? Nauczmy się nawet bez nadwagi dbać o swoje miejsce w życiu. Trening dla zdrowia i nowa figura będą w tym bardzo pomocne.

6 Komentarze
  1. mamy nadzieję na więcej takich artykułów :)

  2. W wolnym czasie z chęcią przeglądam tą stronkę!

  3. bardzo fajny serwis. zajrzałam tu przypadkiem, ale chyba będę częściej odwiedzać.
    pozdrawiam

  4. Bardzo ciekawy artykuł. Powinniśmy mieć świadomość, ze wszystko zaczyna się w głowie. Nastawienie do diety też. Może to byc męczarnia a może być to przyjemny sposób żywienia :)

  5. Fajna Strona pozdrawiam Serdecznie

  6. nastawienie jest najważniejsze i przede wszystkim wiara we własne możliwości i silną wolę. grunt to się nie poddawać.

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13

Więcej w nawyki żywieniowe, odżywianie, sylwetka
fight_eating_disorders_a
Zaburzenia odżywiania

Obecnie znacznie wzrosło zainteresowanie zaburzeniami odżywiania. Przegląd literatury z tego właśnie zakresu, abortion bezustannie rosnąca liczba pacjentów z rozpoznaniem chorób z...

slim-body-wrap-at-hollywood-body-wraps
Postaw na odpowiednią figurę!

Czy każda osoba może mieć figurę modelki? Wiele ludzi chcąc mieć wygląd fotomodelka czy fotomodelki, web niewiele różniącej się od...

Zamknij