eşya depolamaevden eve nakliyat

Zaburzenia odżywiania

Obecnie znacznie wzrosło zainteresowanie zaburzeniami odżywiania. Przegląd literatury z tego właśnie zakresu, abortion bezustannie rosnąca liczba pacjentów z rozpoznaniem chorób z dziedziny zaburzeń odżywiania pokazują jednoznacznie na rozpowszechnienie tego problemu przede wszystkim wśród dziewcząt i młodych kobiet. Gdzie szukać głębi tego problemu? Przyczyn jest wiele. W dobie współczesnego świata szczupła figura staje się wyznacznikiem silnej woli i niezależności. Wpływ na to w dużej mierze wywierają media atakując nas wzorem idealnej, visit web zgrabnej kobiety. Często obraz ten jest w znacznym stopniu oderwany od rzeczywistości.

fight_eating_disorders_a

źródło: bodybuilding.com

Wśród chorób wynikających z zaburzeń odżywiania możemy wyróżnić anoreksję i bulimię. Znajdują się one na liście nowo odkrytych chorób cywilizacyjnych ówczesnego wieku. Bulimia i anoreksja są to schorzenia o podłożu psychicznym, website like this które objawiają się zaburzeniami w procesie łaknienia. Anoreksja sprawia, że osoba chora odczuwa silny lęk przed przytyciem i w konsekwencji dąży do uzyskania możliwie niskiej wagi. Jadłowstręt psychiczny – początek wygląda niegroźnie: zainteresowanie zdrowym odżywianiem, dietą, która ma sprawić, że będziemy piękni.

Tłumaczenie się względami ideologicznymi np. unikanie mięsa. Choroba ta może przebiegać w sposób przewlekły z okresami remisji i nawrotami lub jako jeden rzut choroby. W ciągu  anoreksji mają miejsce nie tylko znaczące zmiany w organizmie, ale również w psychice osoby cierpiącej na tą chorobę.

W zależności od tego jak długo trwa problem, jak daleko posunięty jest spadek masy ciała pojawiają się kolejne dolegliwości. Bywa, iż  po kilkumiesięcznym ograniczaniu, a wręcz unikaniu jedzenia dochodzi do 40% utraty wagi, a w skrajnych przypadkach nawet do 60% należnej masy ciała. Oczywistym jest, że długotrwałe głodzenie to niszczenie sobie zdrowia mogące doprowadzić nawet do śmierci.

Z kolei bulimia są to okresowe napady żarłoczności z utratą kontroli nad ilością spożywanych pokarmów. Osoby te wstydzą się tego co je spotkało, objadają się w ukryciu, często nocą. Objadanie się powoduje poczucie winy oraz lęk przed przybraniem dodatkowych kilogramów. Chorzy na bulimię czują głód zawsze, nawet moment po jedzeniu. Anoreksja i bulimia często pojawiają się wraz z depresją i zaburzeniami lękowymi.

Leczenie tego typu zaburzeń odżywiania  nie należy do łatwych, ponieważ chorzy w wielu przypadkach nie chcą podjąć terapii. Niezbędna jest pomoc specjalistów, przeważnie stosuje się psychoterapie. Problem negatywnego nastawienia do leczenia dotyczy zarówno anoreksji jak i bulimii. Dlatego tak ważna jest reakcja otoczenia i najbliższych osób. Chora osoba nie jest świadoma powagi sytuacji, która ją dotyka. Bardzo często widzi w sobie kogoś otyłego i brzydkiego. Najważniejsze jest przekonanie osoby borykającej się z zaburzeniami odżywiania do skorzystania z pomocy. Mimo trudności warto i należy walczyć z chorobą. Efekt w postaci Zdrowia jest wart każdej ceny. Nie wolno zwlekać, ratujmy siebie. Walczmy o nasze życie: anoreksja i bulimia – gdy cierpi ciało i choruje dusza?

2 Komentarze
  1. To smutne że ludzie doprowadzają się do takiego stanu po to aby wyglądać „dobrze”… :(

  2. Mam bardzo duży problem z bulimia i wiem jak trudno się do niej przyznać ale w końcu po wielu próbach i wielu spotkaniach z psychologiem w końcu mi się udało do tego przyznac i apeluje do wszystkich dziewczyn które mają podobny problem aby zrobiły to samo!

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13

Więcej w anoreksja, bulimia, dieta, nadwaga, nawyki żywieniowe, odżywianie
running-primavera
Ruch to zdrowie!

Zawsze wypoczęta? Uśmiechnięta? Bez cieni pod oczami? Brak przykrej miny? Jak to możliwe?! Dzięki właściwej organizacji dnia, pilule odpowiedniej diecie,...

how-to-eat-healthy
Jedz smacznie i zdrowo!

Obecnie żyjemy w nieustannym biegu.  Zjawisko to ciągle narasta, information pills mamy coraz mniej wolnego czasu. Bezustannie się spieszymy, visit...

Zamknij