eşya depolamaevden eve nakliyat

Zabiegi dla kobiet w ciąży przywracające formę i urodę

pregnant beauty

źrodło: acuhealthcare.ie

Jeśli wspominamy historie naszych mam, about it babć i prababć i ich opowieści o ciąży, patient to ciężko jest nam sobie wyobrazić, what is ed że te kobiety urodziły nie jedno, lecz dwoje, troje a nawet siedmioro, czy dziesięcioro dzieci. Co się działo wtedy z ich ciałem? Jak wygląda kobieta po porodzie i jak może sobie pomóc by jej ciało w ciąży i po ciąży nadal było atrakcyjne i seksowne. Czy pomogą jej w tym kremy dla ciężarnych? A może specjalne zabiegi dla kobiet w ciąży?

Z pokolenia na pokolenie jesteśmy coraz mniej silne fizycznie. Zmienia się nasze ciało i jego potrzeby. Kiedyś kobiety wykonywały ciężką fizyczną pracę. Ich ciało było przyzwyczajone do wysiłku i ruchu. Musiały przynosić wodę ze studni w wielkich wiadrach, pomagać w polu, prać ręcznie i jeszcze opiekować się wielodzietną rodziną. Teraz, w dobie komputera i internetu, zamiast wyjść na spacer, pobiegać po lesie, lub poskakać na skakance, coraz częściej wybieramy laptopa, albo pilota od telewizora. Zmienił się nasz tryb życia, więc i nasze ciało przyzwyczaiło się do pozycji siedzącej, lub leżącej a wykonanie kilku kroków sprawia nam nie lada problem, co ma niestety olbrzymi wpływ na nasze mięśnie i skórę.

Gdy jesteśmy stanie błogosławionym wmawia się nam, że każda aktywność fizyczna może spowodować kłopoty zdrowotne zarówno matki, jak i nienarodzonego jeszcze maleństwa. Wtedy zazwyczaj pozostajemy w domu i staramy się przetrwać te 9 miesięcy nie wykonując zbyt wielu czynności w ciągu dnia.

W jaki sposób można pomóc sobie i swojemu ciału w walce z otyłością i nieprzyjemnymi pozostałościami po ciąży?

Przede wszystkim profilaktykę należy zacząć już przed planowaną ciążą. Starajmy się poświęcić kilka minut dziennie na spacery. Nie mówię tutaj o spacerach z domu do pracy i z powrotem. Myślę raczej o spacerze, podczas którego nie będziemy się spieszyć i zastanawiać jakie zakupy mamy jeszcze po drodze zrobić. Wyjdźmy na spacer po załatwieniu już wszystkich obowiązków i cieszmy się tymi kilkunastoma minutami na świeżym powietrzu. Podczas spaceru możemy wykonać kilka nieskomplikowanych ćwiczeń. To na pewno wzmocni nasze mięśnie i będzie miało wielki wpływ na to jak nasze ciało będzie się zachowywać w ciąży. Przede wszystkim wypracujemy sobie pewien rytm dnia, do którego przywykniemy i później będzie nam z niego trudno zrezygnować. Nasze ciało i mózg będą zaprogramowane na tę codzienną dawkę przyjemności i nie będziemy w stanie z niej zrezygnować nawet podczas ciąży.

Pamiętajmy także, aby po kąpieli wklepać w ciało kilka kropli balsamu do ciała. Wtedy skóra nie będzie przesuszona, a jej elastyczność pozwoli rosnąć do woli naszemu brzuszkowi, a po porodzie nie będziemy miały zbyt wielu niepotrzebnych niespodzianek w postaci rozstępów.

Podczas ciąży kontynuujmy wypracowane wcześniej przyzwyczajenia, ponieważ w samym jej okresie nie mamy zbyt wielu możliwości zadbać o nasze ciało. Wszelkie zabiegi dopuszcza się dopiero od 5-go miesiąca.

Jednym z bardzo chwalonych masaży, któremu możemy się poddać bezpiecznie w tym trudnym dla nas czasie jest wersja masażu oranui dla kobiet w ciąży od 5-ego miesiąca. Pacjentka leży na boku w czasie kiedy masażysta masuje plecy, nogi, ramiona. Później pacjentka kładzie się na plecach, a masażysta masuje głowę, twarz, ręce, dłonie, ramiona, klatkę piersiową oraz nogi. Masaż ma na celu przepchnięcie krwi i limfy i niwelowanie opuchnięć. Po takim masażu kobieta czuje się odprężona i wypoczęta. Bóle kręgosłupa nie są już tak silne, a nogi stają się lżejsze i znika cała opuchlizna.

Rynek kosmetyczny oferuje całą paletę usług dla kobiet po ciąży. Ich ciało jest wtedy nieco zmienione i nie zawsze wraca do stanu sprzed ciąży.

Możemy się poddać przeróżnym operacjom inwazyjnym, z użyciem skalpela, ale ja zdecydowanie polecam te bez ingerencji przyrządów ostrych.

Podczas walki ze zmianami powstałymi w okresie ciąży nie zapominajmy o naszej codziennej dawce ruchu i dbaniu o ciało używając balsamów i kremów nawilżających.

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13