eşya depolamaevden eve nakliyat

Właściwości soku z pomarańczy

źródło good-wallpapers.com

źródło: good-wallpapers.com

Pomarańcze to owoce, drugs które najchętniej wybieramy porą zimową. Duża ilość witaminy C zawartej w pięknych pomarańczowych kulach sprawia, że nie chwytają się nas żadne choroby i przeziębienia.

Owoce te pochodzą prawdopodobnie z Południowo-Wschodniej Azji. Odmiany, które mamy przyjemność oglądać na naszych półkach sklepowych przybyły do Polski z Hiszpanii, lub innych krajów znajdujących się na wybrzeżach Morza Śródziemnego. Dużymi ich dostawcami są także Stany Zjednoczone i Chiny.

Co sprawia, że wodząc wzrokiem po półkach zasypanych przeróżnymi rodzajami owoców nasz wzrok zazwyczaj zatrzymuje się na pomarańczy?

Przede wszystkim jej kolor. Zimą otaczają nas same ponure barwy, więc energetyczna pomarańcza przykuwa naszą uwagę. Mamy też świadomość, że w jej wnętrzu znajduje się cudowny sok, którego potrzebujemy zarówno zimą, gdy w pomieszczeniach, w których przebywamy króluje mocno przesuszone powietrze, jak i latem, w celu orzeźwienia i ochłodzenia rozgrzanych słońcem ciał.

To nie wszystkie walory słodkich pomarańczy. Jest ich zdecydowanie więcej. Są one naturalnym źródłem przeciwutleniaczy, więc spożywając je zwalczamy wolne rodniki, odpowiedzialne za proces starzenia komórek. Dłużej zachowujemy młodość, świeżość i urodę.

Ostatnie badania donoszą, że owce te potrafią wspomagać walkę z rakiem i chronić przed białaczką. Biała błona owocu skrywa pektyny poprawiające pracę układu pokarmowego. Dla osób z depresją, lub znerwicowanych owoc ten powinien być stałym składnikiem diety, ponieważ zawiera tiaminy, mające wpływ na układ nerwowy, relaksuje i koi stargane nerwy.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy może pić sok z tych owoców. Powinien on być spożywany w ograniczonych ilościach, przede wszystkim, przez osoby z cukrzycą, chorobami nerek i liczących kalorie. Sok z pomarańczy zawiera sporo kalorii. Aby zmniejszyć ich ilość i jednocześnie cieszyć się dobroczynnym działaniem pomarańczy, można ich sok rozcieńczać z wodą w skali 1:1.

Szczególnie dzieci, które nie przepadają za piciem mleka, powinny zaprzyjaźnić się z gorzkawym smakiem tego cudownego owocu. Dzięki jego właściwościom nie będą zagrożone osteoporozą.

W jakiej formie najlepiej przyswajać sok pomarańczowy? Właściwie możliwości jest wiele. Można zakupić sok pomarańczowy w kartonowym pudełku, można także samemu wycisnąć sok ze świeżych pomarańczy. Najlepiej jeśli zrobimy to nie usuwając miąższu, białej skórki i błonek. Tak przyrządzony sok należy wypić najlepiej bezpośrednio po przygotowaniu. Jeśli już chcemy go przechować, wstawmy go do lodówki i zostawmy tylko kilka godzin. Najlepszym jednak wyjściem będzie zjedzenie świeżego owocu, ponieważ tylko w tej formie nie pozbędziemy go cennych witamin.

2 Komentarze
  1. jednak picie soku pomarańczowego mi nie zaszkodzi :)

  2. Pyszne a jakie pożyteczne ! :)

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13

Więcej w owoce, witaminy, właściwości soku z pomarańczy
FALVIT
Falvit – działanie, dawkowanie, skład, cena

Falvit to suplement diety, pills który został opracowany specjalnie z myślą o kobietach. Polecany jest do stosowania w stanach zwiększonego...

Zamknij