eşya depolamaevden eve nakliyat

Uraz stawu kolanowego – jak zapobiegać i leczyć?

Bóle kolan doświadczają niemal każdą dorosłą osobę. Ich przyczyny mogą być bardzo różne w zależności od tego jaki styl życia prowadzi dana osoba. Wbrew wielu opiniom uprawianie sportu oraz zdrowy tryb życia nie sprawiają, approved że bóle i urazy kolan nie zdarzają się, troche wręcz przeciwnie. Osoby, salve które intensywnie trenują są narażone na urazy związane z kolanami oraz nadwyrężenia stawów równie często jak inne.

http://www.dreamstime.com/-image12409688Niezależnie od tego u kogo występują bóle stawów kolanowych są one niezwykle uciążliwe. Ich powstanie związane jest przede wszystkim z obciążeniem stawów kolanowych, chociaż mogą być również skutkiem choroby albo urazu kolana. Jakakolwiek byłaby przyczyna urazowi stawu kolanowego trzeba jak najszybciej zapobiec. Jest to związane przede wszystkim z tym, że kolano jest największym stawem w całym ciele.

To właśnie on umożliwia sprawne poruszanie się, poprzez zginanie nóg, a dodatkowo wymaga od każdego prostej postawy. Jego urazy wpływają, więc zarówno na postawę, jak i możliwości poruszania się.

Sposób na bolące kolana

Na bolące kolana można stosować różnorodne środki, zarówno przeciwbólowe, jak również wspomagające. Pierwszym, co trzeba zrobić to zdiagnozować przyczynę urazu stawu kolanowego. Jeśli jest to związane z uderzeniem lub urazem powstałym w trakcie treningów trzeba stosować nieco inne środki niż w przypadku urazów wywołanych innymi czynnikami.

Przeczytaj także: Dokuczliwe bóle stawów – przyczyny i sposoby ich uniknięcia

Przede wszystkim należy zaprzestać wysiłku i rozpocząć stosowanie środków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. Mogą to być środki stosowane od wewnątrz, czyli tabletki przeciwbólowe, jak i od zewnątrz, czyli maść na bóle stawów.

Leki na bolące kolana

Wśród leków przeciwbólowych można stosować różne środki, od najpopularniejszych polecanych w reklamach i przez farmaceutów, po mniej popularne, ale bardzo skuteczne tabletki z glukozaminą. Glukozamina znana jest z dobroczynnego wpływu na stawy, oraz mniej znana z tego, że ma działanie przeciwbólowe.

Ze względu na to, że jest naturalnym składnikiem wpływa korzystniej na zdrowie człowieka od innych środków przeciwbólowych. Jednak jeśli ból jest szczególnie uciążliwy nie zaszkodzi również dawka Aspiryny.

reumatoidalne zapalenie stawow

Bóle stawów kolanowych nie są związane jedynie z przeciążeniem w czasie treningów. Mogą być wywołane również siedzącym trybem życia, brakiem ruchu lub nadwagą. W każdym z tych przypadków należy stosować zarówno suplementy, jak i maść na bóle stawów. Nie można jednak zapomnieć o jeszcze jednej rzeczy, mianowicie o zrzuceniu zbędnych kilogramów oraz o zadbaniu o dietę.

Przeczytaj także: Jak przyspieszyć metabolizm?

Jest wiele produktów spożywczych, które poprawiają elastyczność i jakość mazi stawowej, dzięki czemu pozwala ona na sprawniejsze działanie kolana, jak również zmniejszenie stanów zapalnych. Do popularnych produktów należą: kisiel, galaretki na kościach, ryby, kraby, krewetki, które zawierają spore ilości dobrej dla stawów glukozaminy.

W leczeniu kolan ważne jest żeby nie przeciążać stawów kolanowych, jednocześnie nie dopuszczając do ich całkowitego unieruchomienia, co byłoby niezwykle szkodliwe dla kolana. Pewien ruch i wysiłek pomaga regenerować się stawom kolanowym i utrzymać je w dobrym zdrowiu.

2 Komentarze
  1. Uraz kolana to straszna rzecz. Sama przez to przechodziłam. W wyniku wypadku mam trwale uszkodzone lewe kolano.

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13