eşya depolamaevden eve nakliyat

Szybka i skuteczna domowa depilacja

Nadchodzi czas gdy na światło dzienne wystawiamy coraz więcej ciała. Warto by było więc odpowiednio je przygotować. Metod depilacji istnieje kilka. Jaką zastosować w domu, aby nie była kosztowna i zbyt wymagająca?

depi

Dbając o nasze ciało, staramy się aby zabiegi nie były czasochłonne i wymagające wielkich umiejętności. Dodatkowo, jeżeli chodzi o usuwanie zbędnego owłosienia, marzymy aby depilacja domowa była jak najmniej bolesna.

jak depilowac miejsca intymne?

Jeżeli cera jest delikatna i wrażliwa, naczynkowa i skłonna do podrażnień,  prym w metodzie depilacji wiodą metody chemiczne. Do wyboru mamy: krem do depilacji, żel do depilacji i pianka do depilacji.

Depilacja tymi produktami jest łatwa, szybka i bezbolesna. Składniki aktywne zawarte w tych produktach, rozpuszczają włoski wraz z cebulkami. Wystarczy tylko nałożyć kosmetyk na wybrane partie ciała, odczekać kilka minut i usunąć go przy pomocy załączonej szpatułki. Nasze ciało jest gładkie i nawilżone już po kilku minutach a najważniejsze ? wolne od zaczerwienienia i podrażnienia.

Kolejna depilacja to domowa depilacja woskiem. Jest to metoda dla nieustraszonych kobiet ale pragnących jak najszybciej pozbyć się owłosienia. Istnieją dwa sposoby tej metody: na zimno i na ciepło. Depilując na zimno mamy styczność  z plastrami.

Przeczytaj także: Laser na cellulit Rio Anti-Cellulite Laser –  czy warto zainwestować czas i pieniądze?

Domowa depilacja woskiem na ciepło, wymaga przygotowania. Wosk podgrzewa się w woskownicy do temperatury 42 stopni. Tak przygotowany nakłada się na ciało równomiernie szpatułką, szybko umieszcza się na nim paski fizeliny i szybkim ruchem odrywa od skóry.

Depilacja woskiem jest niewątpliwie szybka ale już nie bezbolesna. Często dochodzi do podrażnienia skóry i jej zaczerwienienia. Dlatego wskazana jest depilacja na noc. Do woskowych produktów przeważnie dołączone są kosmetyki łagodzące te nieprzyjemne skutki. Domowym sposobem jest zimny okład na depilowaną partię ciała.

Przeczytaj także: Domowe sposoby na potencję dla pań

Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w depilator. Na rynku wybór jest ogromny. Jest to jednorazowy wydatek na długie lata. A podstawowy model jaki możemy zakupić, kosztuje poniżej 100zł. Dla usprawnienia depilowania taki depilator może być wyposażony w różne nakładki: masującą, chłodzącą, unoszącą włoski czy łagodzącą ból. Niektóre depilatory można używać także pod prysznicem.

Efekt depilacji, zależnie od ciała, utrzymuje się do ok. 3 tygodni. Trwałe efekty w usuwaniu włosków daje fotodepilacja. Polega na trwałym zatrzymaniu wzrostu włosa. Kiedyś stosowana tylko w salonach kosmetycznych, teraz przenosi się do domowych łazienek. Jest to bardziej kosztowna inwestycja niż depilator. I niestety też może być odczuwalny ból.

Laserowe usuwanie owlosienia

Jak fotodepilacja powstrzymuje wzrost włosa? Wiązka światła zamieniania jest w wiązkę cieplną i uderza w meszki włosowe niszcząc je. Należy pamiętać, że każdy włosek znajduje się w innym cyklu życia. A światło działa tylko na te, które znajdują się w fazie wzrostu. Nie działa na włosy siwe czy jasne. Dlatego fotodepilacja wymaga kilkakrotnych powtórzeń. Ale po skończonej serii zabiegów możemy o nich na długo zapomnieć a czasami wręcz na zawsze.

RioLaserHairSkuteczną i na pewno trwałą depilacją jest depilacja laserowa. Kiedyś do jej wykonania potrzebna była wykwalifikowana kosmetyczka w salonie, teraz możemy zakupić w pełni bezpieczny depilator laserowy domowy.  Należy zachować pewne środki ostrożności przy wykonywaniu zabiegów. Skóra nie powinna być podrażniona, świeżo opalana czy cierpiąca na jaką chorobę. Zabieg można wykonywać tylko i wyłącznie na skórze zdrowej. Metoda jest metodą dla każdego i usuwa owłosienie raz na zawsze. I bezboleśnie!

Coraz bardziej popularnym sposobem jest depilacja cukrowa. Masa cukrowa do depilacji powstaje z wody, cukru i soku z cytryny. Przy umiejętnym jej stosowaniu, jest metodą bezbolesną. W przeciwieństwie do wosku, masę cukrową nakłada się pod włos a usuwa z włosem. To pozwala uniknąć podrażnień. Aby jednak depilacja była bezbolesna, potrzeba miesięcy ćwiczeń. Przygotowanie masy także jest czasochłonne. Efekt utrzymuje się stosunkowo długo, więc dla Pań chcących doskonalić swoje umiejętności, ta forma jest jak najbardziej wskazana.

Jeżeli jednak żadna forma depilacji nam nie odpowiada, pozostaje nieśmiertelna maszynka do golenia. Szybko, łatwo i bez bólu podczas codziennej kąpieli.

5 Komentarze
  1. Tylko maszynki ! Przeraża mnie ból podczas wyrywania włosków ! :(

  2. Uważam że depilacja laserowa nie jest może tania ale jest najlepszą metodą jaką mogłam spotkać

  3. Sylwio, to nic strasznego wystarczy się przekonać a później przychodzi to z łątwością :P

  4. Moją dożywotnią męczarnią będzie maszynka do golenia, ponieważ mimo że to trochę zajmuje i szybko odrastają włoski wybieram ją :)

  5. Super artykuły, Pozdrawiam :)

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13