eşya depolamaevden eve nakliyat

Spadek libido nie dotyczy tylko kobiet po okresie menopauzy

art1Spadek libido nie dotyczy tylko kobiet po okresie menopauzy. Na jego gwałtowny spadek, more about uskarża się co trzecia kobieta. Jakie są przyczyny obniżenia potencji seksualnej u kobiet i jak temu zaradzić?

Libido jest indywidualnym wskaźnikiem potrzeb seksualnych u każdej kobiety. Wraz z wiekiem jego poziom znacznie się zwiększa bądź zmniejsza. Między męskim a żeńskim libido nie ma żadnej różnicy. Częściej jednak porusza się kwestię potencji u mężczyzn, a potencja dla kobiet jest tematem przemilczanym. Jak u mężczyzn tak i u pań, libido to nic innego jak potrzeba zaspokojenia swoich pragnień seksualnych. Na spadek libido u kobiet mają wpływ różne czynniki.

Głównymi jakie warto wymienić  to: wiek, doświadczenia seksualne, menopauza, stres, zmęczenie i nieodpowiednia dieta. Na duży spadek libido cierpią głównie kobiety po 50tym roku życia ale i młode kobiety w grupie wiekowej 20-24 lata uskarżają się na ten problem. Raport o  seksualności Polaków ukazał, że obniżone libido u pań, prowadzi do poważnych zaburzeń seksualnych. Kobiety ze spadkiem aktywności seksualnej, wskazywały na nieodpowiedni stan podniecenia, brak orgazmów, kojarzenie seksu z czynnością nieprzyjemną, odczuwanie bólu podczas stosunku.

FX_CTA_5

Niektóre z ankietowanych kobiet czuły wręcz wstręt do aktów płciowych ze swoim partnerem. Jednym z objawów spadku libido u kobiet jest oziębłość płciowa. Objawia się ona zanikaniem potrzeb seksualnych. Niejednokrotnie oziębłość seksualna przeradza się wręcz we wrogość skierowaną w stosunku do mężczyzn. Kobiety z obniżonym libido, nie potrafią czerpać rozkoszy wypływającej ze stosunków z partnerem. Oziębłość prowadzi do nieodpowiedniego nawilżenia pochwy co skutkuje otarciami i bólem podczas stosunków. Seks dla kobiety z zaburzeniami potencji jest wtedy nie rozkoszą a czymś co prowadzi tylko do cierpienia.

Negatywne skojarzenia przekładają się na osiągnięcie pełnej satysfakcji i prowadzi do nieosiągania orgazmów. Zaburzenia orgazmów to nieodłączny element spadku libido. Orgazm u kobiety jest inną formą niż orgazm u mężczyzny. Orgazm kobiecy jest orgazmem wyuczonym w trakcie pożycia seksualnego. Najbardziej znaczącą różnicą jest brak chęci odpoczynku po szczytowaniu. Jednak zaburzenia orgazmów są identyczne jak u mężczyzn. Mogą występować zbyt wczesne, opóźnione jak i może nastąpić całkowity ich zanik.

Aktywność seksualna i libido u kobiet, gwarantowane jest też formą życia jaki prowadzi współczesna kobieta. Niejednokrotnie, kobieta jest aktywna zawodowo, prowadzi sama dom, opiekuje się dziećmi i mężem. Ciągły stres i przemęczenie skutkuje zanikiem potrzeb seksualnych. W tym aktywnym trybie życia, małżonkowie zapominają o antykoncepcji i dochodzi kolejny czynnik jaki ma wpływ na potencję u kobiety: lęk przed kolejną ciążą.

Sama ciąża i okres połogu są dla kobiety i jej organizmu rewolucją hormonalną. Wtedy zauważa się największy spadek libido. Często jest tak, ze po tym okresie następuje oziębłość płciowa i kobieta nie powraca już do aktywnego życia seksualnego, takiego jak z przed okresu ciąży.

Współczesne kobiety, są tak samo narażone na spadek libido jak mężczyźni. Potencja dla kobiet nie obejmuje tylko farmakologii. Powrót do aktywności seksualnej to cały złożony proces. Kobiety mogą wprowadzać zmiany same lecz część pań decyduje się na pomoc psychologa i seksuologa. Terapia obejmuje cały związek partnerski, nie tylko relacje seksualne. Celem jest ponowne odczuwanie satysfakcji seksualnej.

1 Komentarz
  1. Tak się wczytałem w szczegóły że zostawiłem godzinę jak nic:)

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13

Więcej w kłopoty z potencja, libido u kobiet, libido u pań, na potencje dla pań, na potencje u kobiet
impotencja
Co to jest impotencja i jak ją leczyć?

Impotencja (z łaciny Impotentia erecti, ask dosł. niemoc płciowa) jest zjawiskiem z kategorii dysfunkcji seksualnych i dotyka wyłącznie mężczyzn. Objawem...

femmax2
Femmax – właściwości, działanie, dawkowanie, skład, opinie

Femmax? to skuteczny suplement diety skierowany do kobiet, shop który zwiększa popęd seksualny i podnosi libido. Dodatkowo Femmax wydłuża i...

Zamknij