eşya depolamaevden eve nakliyat

Skrzyp polny – właściwości i działanie

Jest do znalezienia  wszędzie dlatego że porasta łąki, site rowy, uprawy, pola ? występuje bardzo powszechnie. Ludzie uważają je jako chwasty. Ale  każdy człowiek, który widział skrzyp w naturze i chciał pozbyć się go ze swojego ogródka z pewnością potwierdzi że roślina ta jest fenomenalna. Wytrzymała, silna, mocna, bardzo dobrze daje rade w suszy a i jest odporna na  wilgoć, rośnie także na piaskach. Skrzyp wzmacnia.126021_liscie-pedy-skrzyp-polny

Jasne jest to, że skrzyp polny od dawna używany po to aby poprawić wygląd skóry, paznokci a także włosów. Jest bardzo cennym skarbcem w przyswajalną krzemionkę przez co jest roślinnym eliksirem młodości.

Przeczytaj także: Tabletki zielona kawa opinie i działanie

Funkcjonowanie skrzypu nazywa się remineralizującym i regenerującym. Dostarcza flawonoidy, potas, krzem i  przyczynia się do ulepszenia gospodarki minerałami a także lepszego odbudowywania tkanek. Krzem to minerał niezbędny dla tkanek, które są nazywane tkankami szybko rosnącymi ?są to na przykład tkanki skóry, włosów oraz paznokci. Krzem to minerałem śladowy, a z wiekiem organizm ludzki  utraca zdolność do przyswajania go dlatego powinno się dostarczać nieco więcej niż  w ogóle.

Jakie działanie ma skrzyp i zawarty w nim krzem?

Na pewno dzięki skrzypowi uzyskuje się dobrą kondycję skóry, włosów a także paznokci. Stałe picie naparów ze skrzypu polnego korzystnie wpływa na wszystkie tkanki. Włosy dzięki niemu  uzyskują połysk, paznokcie moc, a skóra? Ochrania ją przed zmarszczkami. Ponadto trzeba wiedzieć, że skrzyp to jeden ze skuteczniejszych środków  zapobiegających siwiźnie ?? skrzyp zatrzymuje diametralnie siwienie włosów.

Krzem znajdujący się w ziółku odgrywa znaczącą rolę między innymi w mineralizacji kości a także ochrania przed urazami, jednocześnie przyspieszając gojenie się złamań i innych uszkodzeń w okolicy szkieletu.

Przeczytaj także: Dokuczliwe bóle stawów – przyczyny i sposoby ich uniknięcia

Powinno się wiedzieć, że krzem działa ogólnoustrojowo czyli powoduje zwiększenie się odporności i dokładniej korzystnie chroni ludzi przed grzybicami i bakteriami.

Kolejne zalety

Skrzyp polny to perfekcyjne remedium na stany zapalne a także choroby w okolicach dróg oddechowych, układu pokarmowego, układu moczowo-płciowego. Chwali się go także w profilaktyce miażdżycy tętnic. Zasługą dużą  krzemu jest to że naczynia krwionośne otrzymują  dużą elastyczność (nie tracą jej wraz z wiekiem), natomiast flawonoidy uniemożliwiają odkładanie się w naczyniach cholesterolu.

Jeżeli opuchlizna nóg doskwiera wtedy także zalecane jest sięgnięcie po skrzyp.Skrzyp to ziółko bardzo dobrze radzące sobie w walce z cellulitem.

Herbatka ze skrzypu

Skrzyp jest w wielu mieszankach  ziołowych których zadaniem jest poprawa wyglądu skóry a także stanu włosów i paznokci. Zalecane jest picie czystego naparu ze skrzypu. Takowe herbatki są do nabycia w aptekach, ale częściej rekomenduje się mieszanki (niestety są droższe).

5 Komentarze
  1. Moja babcia zbierała wiele ziół prosto z okolicznych łąk i pól. Dla mnie nie były to zioła a ziela właśnie. Nigdy nie rozumiałam po co to zbiera, suszy, pije. Piła, bo lubiła. W jej czasach młodości, tak zaspokajali pragnienie podczas prac w polu. Zostało jej to w nawyku i do końca swego życia codziennie popijała ziółka.

  2. Najlepsza na wszystko jest Natura. Człowiek powinien z nią współpracować i ją doceniać

  3. Ja używam gotowych preparatów zawierających skrzyp. Wzmacniają włosy i paznokcie. Nie wiem czy byłabym w stanie wypić napar ze skrzypu czy innego zioła oprócz mięty.

    • Nie wątpię ze gotowe preparaty są skuteczne. Ale w wyniku obróbki zioła tracą cenne właściwości. Czasami lepiej wypić, zjeść coś czego nie lubimy, a w ten sposób dostarczymy więcej składników niż z przetworzonych kosmetyków.

      • Zgadzam się. Na pewno niektóre składniki są utracone, ale w kosmetykach jest wiele innych dobroczynnych rzeczy, które wspomagają odpowiednie działanie czy skrzypu czy innego zioła. Sądzę że właśnie lepiej stosować takie kompleksy niż kilkanaście ziół na coś innego

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13