eşya depolamaevden eve nakliyat

Ruch to zdrowie!

Zawsze wypoczęta? Uśmiechnięta? Bez cieni pod oczami? Brak przykrej miny? Jak to możliwe?! Dzięki właściwej organizacji dnia, pilule odpowiedniej diecie, approved dbaniu o własne ciało i duszę. Zrób coś dla siebie zadbaj o jakość własnego życia i wyglądaj  świetnie!

running-primavera

źródło: matteoraimondi.altervista.org

Jak tego dokonać? Odpowiedź jest prosta ? wysiłek fizyczny. Ruch jest ważny nie tylko dla odchudzania. Prawidłowa aktywność fizyczna powoduje znacznie więcej. Badania amerykańskie pokazują, erectile że brak ruchu zwiększa ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego nawet bardziej niż nadwaga, a nawet palenie umiarkowanych ilości tytoniu. Oczywiście to nie oznacza przyzwolenia na palenie czy otyłość! Jednak jest to odpowiedni czynnik by wskazać jak ważny jest dla nas ruch. Człowiek jest stworzony do ruchu. Za przykład przypomnij sobie osobę, która przez kilka tygodni musiała nosić gips? Gdy w końcu noga wygoiła się spod gipsu ukazała się wychudzona, mizerna kończyna.

Tłuszcz ulega spalaniu prawie wyłącznie przez mięśnie. Im mniej mięśni, tym mniejsze spalanie tłuszczu. Dlatego ruch jest potrzebny nie tylko, aby spalać tłuszcz lecz również by zachować swoistą ?podstawę? do spalania tłuszczu – nasze mięśnie. Poruszanie się jest nie tylko zwykłym zaleceniem, lecz naszą genetyczną koniecznością. Wszystkie przemiany materii zachodzą w sposób prawidłowy tylko wtedy kiedy jesteśmy aktywni fizycznie, właściwie się poruszamy.

Najprościej ujmując dzisiejszy człowiek nie jest przystosowany do bierności, braku ruchu. Dzięki dopasowanej aktywności fizycznej zyski są ogromne. Ruch to profilaktyka, zapobiega chorobom nowotworowym, zwyrodnieniu stawów, cukrzycy, wpływa należycie na sprawność umysłu w tym na kreatywność, obniża ciśnienie tętnicze, odmładza oraz co dla nas tak cenne: przedłuża życie. Z dozą entuzjazmu można śmiało powiedzieć, iż aktywność fizyczna jest dobra na wszystko. Najważniejszy jest odpowiedni trening dla zdrowia. Godne polecenia są spacery energicznym krokiem (walking), lekki bieg (jogging) czy też jazda na rowerze. Walking oraz jazda na rowerze w szczególności polecane są dla osób, które muszą unikać nadmiernego wysiłku, w tym dla osób z nadwagą.

Najistotniejsze jest aby wybrać taką formę ruchu, która sprawia nam autentyczną przyjemność, gdyż wtedy zdobędziemy się na systematyczność. Tylko to pozwoli nam ukształtować i zachować na długo atrakcyjne, zdrowe i piękne ciało, o którym marzymy. Zatem lepiej z przyjemnością jeździć trzy razy w tygodniu na rowerze, niż nie pobiec ani razu ponieważ musisz się do tego zmuszać. Nie ulega wątpliwości, że musimy odznaczać się wytrwałością i cierpliwością. Trenując robimy znacznie więcej dla zdrowia niż ?tylko? spalanie tłuszczu. Poprawiamy swoją kondycje,  nasze ciało staje się jędrne, a my coraz szczęśliwsze.

Każde małe dziecko na świecie znajduje przyjemność w ruchu. Nas też kiedyś cieszyło: bieganie, skakanie, tańczenie i wszelakie zabawy. Teraz wystarczy tylko tę przyjemność i radość jaką daje ruch ponownie odkryć.

Twoją domeną niech staną się słowa: Człowiek jest stworzony, aby się ruszać, a nie by oglądać telewizję!

3 Komentarze
  1. Niestety jestem strasznie leniwą osobą i trudno jest mi się gdziekolwiek ruszyć mimo że bym chciała zregenerować swoje siły

  2. w teorii proste ale jak znaleźć motywację aby ruszyć się z przed telewizora? :)

  3. Można połączyć dwie rzeczy: postawić rowerek przed tv i pedałować ;D

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13

Więcej w bieganie, nadwaga, sport, Tabletki na odchudzanie
how-to-eat-healthy
Jedz smacznie i zdrowo!

Obecnie żyjemy w nieustannym biegu.  Zjawisko to ciągle narasta, information pills mamy coraz mniej wolnego czasu. Bezustannie się spieszymy, visit...

pilates-strengthen-core-600(1)
Jak mogę ćwiczyć żeby łatwo i efektywnie schudnąć w udach bez tabletek?

Otwierając jakiekolwiek czasopismo, niezależnie od tego, rx czy jest ono kierowane do kobiet, sickness czy też do mężczyzn, znajdziemy przepiękne...

Zamknij