eşya depolamaevden eve nakliyat

Otyłość brzuszna to nie tylko problem estetyczny

Otyłość brzuszna to nie tylko problem estetyczny. To poważny problem jaki hodują sobie osoby, ask które prowadzą niewłaściwy tryb życia. Zbyt dużo jedzenia, za mało ruchu.

oty

Nadwaga i otyłość biorą się ze złych nawyków żywieniowych i braku ruchu. Organizm ciągle dokarmiany a niestymulowany do wydobycia energii gromadzi tkankę tłuszczową. Panuje przekonanie, że otyłość brzuszna dotyczy przeważnie Panów, zwie się to ?brzuszkiem piwnym?. Pokaźny brzuszek jest tak samo groźny u kobiet jak i u mężczyzn. Piwny brzuszek nie ma nic wspólnego ze spożywaniem piwa a z brakiem aktywności po spożyciu wielu kalorii po jego wypiciu.

Otyłość brzuszna przyczyny

Najczęściej na oponkę cierpią mężczyźni. Jednak i kobiety zmagają się z tym problemem lecz w późniejszym wieku. Budowa anatomiczna ma wielkie znaczenie w tym czy będziemy borykali się z otyłością brzuszną. Długie nogi i krótki tułów warunkują odkładanie się tkanki tłuszczowej właśnie w okolicy brzucha. Inną ważną przyczyną jest nieprawidłowe żywienie.

Przeczytaj także: Tabletki zielona kawa – opinie i działanie

Spożywanie dużych ilości jedzenia wysokokalorycznego połączone z mało aktywnym trybem życia skutkuje w odkładanie się tłuszczu. U kobiet szczególnie tych po 40tym roku życia, dochodzą jeszcze uwarunkowania hormonalne. W tym wieku zwiększa się ilość hormonów męskich androgenów i w efekcie, Panie zaczynają cierpieć na otyłość męską czyli brzuszną.

 tabletki odchudzanie

Otyłość brzuszna i odchudzanie

Aby pozbyć się wydatnego brzucha należy stosować dietę 1200 kcal. W ciągu 2-3 miesięcy tkanka tłuszczowa powinna znacznie się zredukować. Na początku takiej diety ciężko jest jej samemu dopilnować, więc warto udać się do lekarza aby wspomógł odchudzanie lekami na zahamowanie apetytu. Dietę powinno wspomagać się ruchem. Aktywność fizyczna pobudza metabolizm i pomaga zredukować tłuszcz. Wystarczy chociażby codzienny intensywny spacer.

Otyłość brzuszna i jej skutki

Otyłość brzuszna jest bardzo niebezpieczna. Jest przyczyną wielu chorób. Często wywołuje cukrzycę typu II. Oprócz tego choroby układu krążenia, nadciśnienie, choroby niedokrwienne serca, miażdżycę. Prowadzi do zawałów i udarów. W otyłości brzusznej, musimy mieć świadomość, że tkanka tłuszczowa odłożona w brzuchu ciągle pracuje. Jest wręcz gruczołem, który ciągle produkuje enzymy i hormony oraz gromadzi zapas estrogenów.

Przeczytaj także: Jak skutecznie przybrać na masie?

Ciągle zachodzą w niej procesy metaboliczne chociażby topienie tłuszczu, który przez układ chłonny krążenia dostaje się do krwi i jest odkładany jako cholesterol.

Otyłość brzuszna jest najbardziej niebezpieczną otyłością. Stosując dietę i zażywając ruchu, możemy pozbyć się jej w krótkim czasie. Najlepiej walkę zacząć od razu i nie czekać na jej skutki.

5 Komentarze
  1. Chyba czas i pora wybrać sie do dietetyka i poradzić sobie z tym problemem bo sklutki mogą być różne…

  2. dieta z kaloriami może być niebezpieczna, zapominamy o witaminach i całej reszcie przydatnych rzeczy… moze to prowadzić do różnych chorób

  3. Bardzo boję się że przez swoją otyłość doprowadzę do zawału albo udaru którego bym bardzo nie chciała :(

  4. Bardzo świetna stronka, oby takich więcej!

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13