eşya depolamaevden eve nakliyat

Oparzenia słoneczne – pierwsza pomoc i leczenie

poparzGdy słońce pięknie przypieka, find każdy zaczyna starać się o opaleniznę. Marzeniem każdego jest kolor skóry przypominający kuszącą czekoladkę. Często jednak przesadzamy z kąpielami słonecznymi i zamiast brązowej skóry spaleni jesteśmy na przysłowiowego raka. Jak radzić sobie, for sale gdy wystąpi oparzenie słoneczne?

Oparzenia słoneczne pierwsza pomoc

Jeżeli przesadzimy z opalaniem a oparzenie słoneczne nie jest bardzo poważne, możemy ratować się domowymi sposobami. Najpierw należy wziąć chłodny prysznic, należy jednak pamiętać aby woda nie była lodowata, ponieważ narazimy się na szok termiczny. Dobrym sposobem są też okłady z ręcznika zamoczonego w zimnej wodzie, zimnej maślanki lub kefiru. Sprawdzą się też woreczki z lodem lub domowe mrożonki.

Środki apteczne na oparzenia słoneczne

W domowej apteczce, latem powinniśmy mieć zawsze środki które uśmierzą ból są skierowane na typowe oparzenia skóry. Środki przeciwbólowe powinny zawierać ibuprofen, który ma działanie przeciwzapalne. Na miejsca poparzone należy nałożyć środki mające w celu złagodzenie oparzenie słoneczne. W aptece mamy do wyboru żele lub pianki. Proces naprawczy skóry, wspomogą balsamy po opalaniu. Zawierają niezbędne witaminy i nawilżają skórę.

Przeczytaj także: Domowe sposoby na zmarszczki

Słoneczne oparzenia skóry

Nie zawsze możemy samodzielnie poradzić sobie ze skutkami opalania. Gdy poparzenia słoneczne skutkują bąblami i gorączką należy skontaktować się z lekarzem. Gdy do objawów dołączą nudności, niezwłocznie należy zasięgnąć porady lekarskiej, ponieważ najprawdopodobniej są to symptomy udaru słonecznego.

Poparzenia słoneczne ? koniecznie ich unikaj!

Dermatolodzy jednogłośnie twierdzą, że każdy człowiek przez całe swoje życie, może przyjąć konkretną dawkę nasłonecznienia. Taki kapitał słoneczny jest indywidualny dla każdego. Już pięciokrotne oparzenie słoneczne może skutkować czerniakiem skóry. Szczególnie osoby o jasnej karnacji powinny unikać zbyt długiego opalania.

Przeczytaj także: Nocna regeneracja skóry

Poparzenia słoneczne są groźne przede wszystkim dla dzieci. W dorosłym życiu skutkują nowotworami i chorobami skóry. Należy z umiarem stosować opalanie. Stosować kremy z odpowiednimi filtrami a w szczególnie upalne dni dokładnie chronić skórę przed słońcem. Oparzenia słoneczne poważnie uszkadzają skórę. Powinno się o tym pamiętać i nie lekceważyć zaleceń dermatologów. Nie każda opalenizna jest zdrowa.

6 Komentarze
  1. Nie raz ani nie dwa spiekłem sie na raka i żyje. Wszystko takie okrzyczane nagłośnione. Latem raczej nie da się uniknąć opalania, no chyba żeby zamknąć się w domu nie wychodzić na słońce. albo poruszać się tylko w cieniu, jak szpieg z krainy Deszczowców ;)

  2. Ja uwielbiam letnią opaleniznę :) Nie stosuję żadnych kremów a dozuję godziny opalania :) I zawsze jestem ślicznie opalona :)

  3. Zbyt mało osób ma świadomość jak takie oparzenia są niebezpieczne. Wydaje nam się że im dłużej poleżymy na słońcu tym lepiej. Co piata osoba stosuje krem i to najczęściej z nieodpowiednim filtrem. A później płacz i lament jak zaczyna się choroba. Sami jesteśmy sobie winni nie dbając o własne zdrowie.

  4. Oj i mi się zdarzyło usnąć gdzieś w szuwarach i spalić plecy. Niezawodną metodą jest właśnie maślanka i kefir. Zimne okłady przynoszą ulgę. Ale niestety, brzydki końcowy efekt drzemki był widoczny długo długo

  5. Ja kocham opaleniznę. Zimą solarium, latem solarium i plaża :) Nie wyobrażam sobie siebie bez brązowej skóry

  6. Mój mąż już na samym początku tak sparzył skórę, że nie była to opalenizna a jedna wielka rana. Nie obyło się bez leczenia maściami. Nie z własnej chęci, pracuje na zewnątrz i nie zabezpieczył się przed słońcem. Niestety, trzeba bardzo uważać bo bardzo szybko o przykre konsekwencje

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13