eşya depolamaevden eve nakliyat

Oddychanie – źródłem młodości i witalności

Życie ludzkie to bezustanna przemiana energii. Organizm spala ją na myśli, medicine uczucia, ruch walkę z chorobami, budowę nowych komórek i wiele innych. Energia jest zużywana na wszystko to, co nazywamy po prostu słowem ? Życie. Nasuwa się z tego prosty wniosek: im bardziej prawidłowo zużywamy energię na procesy życiowe, tym dłużej będziemy żyć. Warto się zastanowić nad głównym źródłem energii dla organizmu. Powszechnie wiadomo, iż bez wyżywienia człowiek może żyć kilka tygodni, bez wody kilka dni, ale już bez powietrza tylko kilka minut.

deep-breath-327756

źródło: 1ms.net

Wobec tego właściwe oraz umiejętne oddychanie jest najlepszą  drogą do zdrowia i co ciekawe może nas do niego zaprowadzić w niezwykle szybkim czasie Prawidłowe oddychanie polega na tym, że człowiek może pobierać spore zapasy naturalnej energii życiowej, która znajduje się w powietrzu i gromadzi ją w sobie. Oddychanie pełni znaczącą funkcje dla naszego zdrowia. Udowodniono nawet, iż krócej żyją Ci którzy oddychają często i zarazem głęboko.

Sposób naszego oddychania zmienia się we wszelakich sytuacjach życiowych. U osób, które  palą komórki ciągle odczuwają tlenowy głód, co powoduje ich przeistoczenie w beztlenowe, a to z kolei pojawienie się beztlenowych komórek w organizmie, które są nazywane ?otwartą bramą dla wielu chorób?. Jak podkreślają specjaliści osobom palącym trudno pomóc nawet stosując różnorodne metody: hipnoza, rozmowa, terapia.

Co w takim razie przynosi największy efekt? Najlepszą radą dla takich osób jest nie tylko szukanie pomocy u innych, ale przede wszystkim trzeba pomóc sobie samodzielnie. Oddychanie ma także zbawienną właściwość dla naszej psychiki. Oddychanie relaksacyjne pozwala skutecznie walczyć ze stresem i przynosić ukojenie w sytuacjach wzburzenia. Zmiana sposobu oddychania jest jednym z pierwszych i logicznych objawów świadczących o tym, że ciało uruchamia reakcję stresową.

Przywracając normalny oddech w sposób znaczący spowalniamy, a nawet oddalamy tę reakcję przeciwdziałając wystąpieniu niekorzystnych zmian metabolicznych. Ponadto regularny oddech ma działanie uspokajające, co również hamuje fizyczną i emocjonalną reakcję stresową. Najzdrowszym sposobem oddychania działającym na nas korzystnie jest oddychanie brzuszne. Wprowadza ono do płuc dziesięciokrotnie więcej powietrza w porównaniu do oddychania piersiowego.

Powinno się próbować oddychać ?brzuchem? wypychając go przy równoczesnym głębokim wciąganiu powietrza. Jest to jak najbardziej naturalny sposób oddychania. Dlatego też w stanie relaksu ciało podda się temu z należytą łatwością. Ze względu, iż oddychanie relaksacyjne uprzyjemnia niemal każda czynność może być wykonywane w każdym miejscu. Do tego jest terapią bardzo użyteczną.

Można pokusić się o stwierdzenie, że oddychanie jest naturalną umiejętnością, którą posiada każdy z nas. Jest to jednak niezupełnie zgodne z prawdą. Styl życia jaki prowadzimy ówcześnie np. nadwaga, zaduch doprowadził do tego, że niejednokrotnie oddychamy tak jak musimy a nie jak powinniśmy. Warto zastanowić się nad tym czy sposób w jaki oddychamy nie jest niedbały i czy jest dla nas jak najbardziej użyteczny.

2 Komentarze
  1. Relaksujcie sie ludzie ! a bedziecie żyć wiecznie ! :P

  2. Świeże powietrze i jeszcze raz świeże powietrze! pozdrawiam! :)

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13