eşya depolamaevden eve nakliyat

Lek na odchudzanie Meridia – gdzie kupić?

meridiaMeridia jest suplementem diety, którego nazwa była rozpoznawana nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Meridia cieszyła się bardzo dużym sukcesem, jednak wzbudzała bardzo wiele kontrowersji ze względu na zawartość sibutraminy, silnego leku anorektycznego, którego działanie było porównywalne do działania amfetaminy. Z powodu negatywnych skutków działania Europejska Agencja Leków zawiesiła licencję na sprzedaż preparatu.

Meridia działała na zasadzie hamowania łaknienia, pomagała pozbyć się nadmiernej wagi osobom, którym dieta i ćwiczenia nie pomagały w utracie zbędnych kilogramów. W toku przeprowadzonych badań okazało się, że Meridia powodowała suchość w ustach, zaparcia, biegunki i krwotoki z nosa. Jej przyjmowanie było powodem nudności, bólów brzucha czy niepokojów psychicznych z obawy przed przytyciem. I choć wywoływała spektakularne efekty (25 kilogramów w przeciągu miesiąca) w Polsce została wycofana ze sprzedaży w 2010 roku.

Meridia skutki uboczne

Badania kliniczne dowiodły, że Meridia mogła wywoływać działania niepożądane w postaci nadciśnienia, problemów sercowych, bezsenności. Badania trwające kilka lat, przeprowadzone u 10000 pacjentów pozwoliły udowodnić, że preparat ten zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca do tego stopnia, że korzyści mające wynikać z jego przyjmowania są dużo mniej liczne, niż ryzyko jakie kuracja preparatem za sobą pociągała. Ponadto, badania te wykazały, że środek ten nie zawiera naturalnych składników, o których możemy przeczytać na jego opakowaniu, tylko sibutraminę i to w dawce 25 mg, czyli o 66% większej niż dopuszczalna maksymalna dawka.

Większość efektów ubocznych występuje podczas czterech pierwszych tygodni stosowania preparatu, a ich nasilenie i częstotliwość z biegiem czasu może się zmniejszyć, co nie znaczy, że ustąpią zupełnie.

Meridia zamiennik

Pomimo wycofania z rynku, zakazu sprzedaży i wszystkich ostrzeżeń dotyczących stosowania Meridii, w Internecie wciąż można zakupić mnóstwo preparatów zastępczych, które składem niczym nie odbiegają od składu Meridii, różnią się jedynie nazwą handlową.

10 Komentarze
  1. Ooooo potrzebowałam tego! bardzo długo szukałam gdzie mogę znaleźć ten lek!

  2. Szukałam w internecie ale ceny są ogromne…

  3. schudłam dzięki meridii 15 kg. niestety szybko tez przytyłam, a teraz nigdzie nie mogę tego dostać.

  4. to był doskonały lek na odchudzanie, jednak nie można go już nigdzie nabyć. wszystko co dobre i naprawdę skuteczne wycofują ze sprzedazy.

  5. ranyyyyy, gdzie to można kupić? ciągle nacinam się na oszustów i nigdzie nie mogę tego dostać, co jest?

  6. są równie skuteczne a bezpieczniejsze preparaty niż to, nie zawracajcie sobie głowy szukaniem meridii z jakiegos powodu przeciez została wycofana, nie?

  7. nie sądzę, by udało się gdzies to nabyć. szlag trafia wszystko co naprawdę skuteczne

  8. za dużo efektów ubocznuch nie polecam

  9. już tracę siły, nie wiem jak znaleźć oryginalną meridię. chcę schudnąć 15 kg a wiem, że tylko ona mi pomożę, proszę o pomoc.

  10. ja mam jeszcze na odsprzedaz 60 sztuk

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13