eşya depolamaevden eve nakliyat

Kobiety i alkohol – cicha choroba społeczna

dsc0207Mimo iż w społeczeństwie panuje szeroko rozumiane równouprawnienie, diagnosis alkoholizm u kobiet pozostaje tematem tabu. Równouprawnienie dotyczy spożywania alkoholu lecz nie dotyczy choroby alkoholowej. Alkoholikiem nazywamy mężczyznę, viagra 60mg kobieta nie jest chora a nadużywa napojów procentowych.

Alkoholizm w Polsce to coraz większy problem. Nadmiernie pijących osób jest od 2 do 3 mln. A osób pochodzących z rodzin alkoholików od 4 do 6 mln. Szacuje się że blisko 16% społeczeństwa cierpi na alkoholizm. Skutki alkoholizmu obejmują rodziny i całe społeczeństwo. Nie dotyczą tylko osoby chorej, order uzależnionej od alkoholu.

Kobiety i alkohol

Alkoholizm to dzisiejsza choroba, która dotyka każdego. Nie ma znaczenia wiek, płeć czy status społeczny. Jednak nadal kojarzona jest częściej z mężczyznami niż kobietami. Oficjalne dane dotyczące nadmiernego spożywania alkoholu, podają że na dwóch pijących mężczyzn przypada jedna kobieta. Objawy samej choroby u obu płci są jednakowe. U kobiet jednak, przebieg jak i leczenie jest o wiele trudniejsze.

Przeczytaj także: Domki w Bieszczadach, hotele ze SPA czy pola namiotowe ? jak w Polsce wygląda urlop?

Obecne czasy nie sprzyjają kobietom. Społeczeństwo narzuca rolę perfekcyjnej pani domu, sexy mamy, aktywnej sportowo i zawodowo. Nie ma w tym miejsca na błędy. Krytyka i odrzucenie wśród bliskich, potęgują uczucie pustki i osamotnienia. Brak wsparcia i pomocy, wstyd, poczucie porażki ? to uczucia które kobieta stara się stłumić alkoholem. Kobiety bowiem zaczynają pić z powodów emocjonalnych. A zaczyna się niewinnie od jednej lampki wina, jednego drinka przed snem czy jednego piwa.

Choroba alkoholowa objawy

Najczęściej to osoby bliskie zauważają problem z alkoholem. Niestety diagnoza następuje bardzo późno. Alkoholik w domu zna tysiące sposobów na to by ukryć problem. Potrafi również perfekcyjnie manipulować osobami bliskimi. Kobieta uzależniona, nigdy nie przyzna się do musu picia. Bliskim wytłumaczy, że pije bo chce, nie musi. Wypieranie problemu tylko pogarsza sytuację. Poczucie wstydu przed domownikami i kłamstwa, topione są w kolejnych dawkach alkoholu.

Przeczytaj także: Wakacje w Polsce z dzieckiem ? gdzie i jak spędzić urlop?

Pierwszym objawem jaki się pojawia jest głód picia. Kobieta regularnie w coraz większych ilościach sięga po alkohol. Następnie pojawia się problem z ilością spożywanego alkoholu. Wyznaczona wcześniej ilość jest niewystarczająca. Kobieta nie potrafi przestać pić lub nie jest w stanie trzymać się wyznaczonej ilości. Organizm przestaje reagować na niskie stężenia alkoholu.

Objawy odstawienia choćby na czas pracy, jakie towarzyszą kobiecie to: drżenie mięśni, nadciśnienie, nudności, zimne poty, przyspieszona akcja serca, biegunka. Mimo iż zdaje ona sobie sprawę z tego jak szkodliwy i toksyczny jest alkohol, sięga po niego ponownie aby zniwelować skutki odstawienia. I krąg się zamyka.

Alkoholik w rodzinie

Kobiecie o wiele trudniej przyznać się do istnienia problemu alkoholizmu. Łatwiej niż mężczyzna uzależnia się od alkoholu ale trudniej leczy się z choroby. O problemach kobiety przez wiele miesięcy a nawet lat nie wiedzą nawet najbliżsi. Kobiety piją w samotności i ukryciu. Potęgują tym w sobie strach, wstyd i poczucie winy. Odsuwają się od najbliższych.

Kobiety bardziej niż mężczyźni są piętnowane za nadmierne spożywanie alkoholu. Mimo iż z biegiem lat zapanowało równouprawnienie w sferze picia alkoholu, tak przyznanie się do alkoholizmu kobiety jest nadal moralnie źle postrzegane. Dlatego też, odczuwając presję społeczeństwa, samej kobiecie trudno przyznać się przed sobą, że ma problem. Często jest tak, że do leczenia kobiety dochodzi w ścisłej tajemnicy rodzinnej. Wszystko zostaje zamknięte w ścianach domu i kręgu najbliższych.

Jestem alkoholikiem

Alkoholizm to choroba nie tylko uzależnionej kobiety. Angażuje ona całe otoczenie, rodzinę, najbliższych. W poważnym stadium choroby, alkoholik zaniedbuje swoje codzienne obowiązki jak również i pracę zarobkową. W okresie ?ciągu? czy abstynencji często pojawiają się zaburzenia psychiczne jak i agresja.

W procesie leczenia bardzo ważne jest wsparcie otoczenia. Gdy kobieta przyzna się do problemu, należy jak najszybciej podjąć leczenie. Nie można problemu załatwiać po cichu w czterech ścianach domu. Po pomoc należy udać się do specjalistów. W wyspecjalizowanych placówkach, pomoc taką uzyskają całe rodziny a nie tylko osoba chora. Problem alkoholizmu dotyczy bowiem całej rodziny, nie tylko osoby uzależnionej. Leczenie należy podjąć zanim będzie za późno i alkoholizm doprowadzi do nieodwracalnej tragedii.

3 Komentarze
  1. alkoholizm to okropna choroba, która dotyka nie samego alkoholika, a całą jego rodzinę i wszystkich najbliższych, dlatego leczeniu powinna poddawać się także rodzina uzależnionego.

  2. zgadzam się, ale wydaje mi się ze alkoholizm kobiety jest bardziej dotkliwszy dl rodziny niż alkoholizm mężczyzny

  3. również tak uważam

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13