eşya depolamaevden eve nakliyat

Kobiece przeżywanie orgazmu – czyli jak to jest u Pań

dsc0107Szczytowanie u kobiet jest tematem kontrowersyjnym. Badania dowodzą, diagnosis że znacząca ilość kobiet nie może go osiągnąć a niewielki procent z nich, case nie miało go wcale. Orgazm u kobiety może być mniej intensywny niż u mężczyzny, dlatego wiele kobiet nawet nie wie że go przeżyło. Jakie są jego objawy i skąd mamy wiedzieć, że to właśnie było to?

Temat seksu jest obecny wszędzie. W prasie, mediach, podczas rozmów przyjaciółek przy kawie czy kieliszku wina. Niemal codziennie oglądamy sceny erotyczne, gdzie kobieta w bardzo szybkim czasie osiąga najwyższy stan ekstazy. Rozmawiając z przyjaciółkami, wymieniamy się doświadczeniem seksualnym lecz unikamy tematu orgazmów. Niejednokrotnie zastanawiamy się czy ostatnio to było to? Wstydzimy się przyznać, że nie miewamy bądź nie wiemy czy miewamy orgazmy.

Przeczytaj także: Do czego może doprowadzić abstynencja seksualna u kobiet

Mężczyźni szybciej osiągają podniecenie umożliwiające im szczytowanie. Są bardziej wrażliwi na bodźce fizyczne jak i wzrokowe. Kobieta potrzebuje więcej czasu aby rozbudzić swoje zmysły. W sypialni to mężczyzna dla kobiety powinien bardziej starać się o atmosferę i odpowiednie podniecenie. Orgazm trwa zaledwie kilka sekund i czasami w fali uniesienia można go przeoczyć.

Szczytowanie u kobiet

Do fizycznych objawów szczytowania należą: nabrzmiałe piersi, rozszerzone źrenice, większa ilość śluzu w pochwie. Zwiększa się również przepływ krwi co skutkuje nabrzmieniem łechtaczki i jej pulsowaniem. Pojawiają się również skurcze w obrębie wejścia do pochwy.

Sam początek orgazmu to silne skurcze obserwowane w całym ciele. Przez te kilka sekund obejmują macicę a czasami są odczuwalne nawet w okolicach odbytu. Dziwny, niekontrolowany grymas twarzy czy uniesienie brzucha to również efekt skurczy. Po kilku sekundach stają się łagodniejsze. Dosyć często tej fali towarzyszy również fala gorąca rozpływająca się po całym ciele.

Podczas orgazmu zwiększa się przepływ krwi. Skutkuje to szybszym oddechem, ponieważ organizm musi nadążyć ją dotleniać. Pojawiają się również niekontrolowane dźwięki ? nie powinno to nas martwić ani zawstydzać. Lecz większa ilość kobiet, szczytowanie przeżywa w ciszy. Silny orgazm może zakończyć się kobiecym wytryskiem. Jest to zjawisko zupełnie normalne i powinno cieszyć parterów.

Przeczytaj także: Domowe sposoby na potencje dla pań

Odczuwanie tych objawów świadczy o przeżywaniu orgazmów. Mogą one być silniejsze bądź słabsze. Wiele kobiet zbytnio skupia się na osiągnięciu orgazmu i to je całkowicie rozprasza. Skutkuje to niestety brakiem osiągnięcia satysfakcji. Intensywność doznań jest całkowicie indywidualna. Jeżeli jednak, częste kontakty seksualne nie dają pożądanej satysfakcji, warto zwrócić się o poradę do seksuologa lub porozmawiać z partnerem i spróbować osiągnąć szczyt przy najbliższej okazji.

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13