eşya depolamaevden eve nakliyat

Jak wyleczyć łysienie androgenowe?

Problem łysienia dotyczy co  trzeciego mężczyznę do czterdziestego roku życia a także połowę po pięćdziesiątce. Wynika to  z badań otrzymanych przez OBOP kilka lat temu. Jednakże czy takowy stan rzeczy będzie się utrzymywał? Nie wiadomo. Już dziś jest pewnych kilka metod zapobiegających zbyt dużemu wypadaniu włosów. Nie trzeba się martwić, ambulance że będzie się świecić łysiną, search jeśli się zareaguje za wczasu.

Jest dużo typów łysienia, jednakże najczęściej ludzie mają do czynienia z odmianą androgenową. W tym artykule została opisana jej charakterystyka. Artykuł ma na celu wyjaśnienie przyczyn łysienia, a także przebieg i parę możliwych sposobów na rozprawienie się z tym  problemem. Wystarczy  zastosować  się do poniższych rad i  będzie można cieszyć się obfitymi włosami przez długie lata, a reszta mężczyzn będzie  tylko zazdrościć.

ViviComb_PL_475x145Wyjaśnienie łysienia androgenowego

Łysienie androgenowe jest zwane także łysieniem typu męskiego, ale jest także pojawiające się u kobiety. Jest to najbardziej znana przyczyna wypadania włosów, i obejmuje około 95% wszystkich przypadków. Obwiniane są za pojawienie się łysienia androgenowego geny. Wystarczy sprawdzić ,  czy dużo członków rodziny ma problemy z wypadającymi włosami, wtedy istnieje podejrzenie że można być w grupie podwyższonego ryzyka. Z badań wykonanych kilka lat temu można stwierdzić, że dziedziczne łysienie dotyka szczególnie mężczyzn rasy białej.

Przeczytaj także: Przyczyny wypadania włosów

W jaki sposób powstaje łysienie androgenowe? Na pewno większość osób wie jak postępuje. Wypadanie włosów rozwija  się albo od czubka głowy od cofającej się linii włosów, co jest przyczyną powstawania zakoli. Objawy  te mogą pojawiać się jednocześnie.

Dużo osób , uważa że odpowiedzialność za łysienie ponosi głównie nadmiar testosteronu.Jest to jednak nieprawdziwa teoria. Za tracenie włosów odpowiedzialna jest pochodna testosteronu, a dokładniej DHT. Duża część środków na łysienie ma za zadanie zahamować jego działanie. DHT jest przyczyną tego, że mieszki włosowe są osłabione, co  wywołuję miniaturyzację włosa. Dodatkowo skraca on fazę wzrostu włosa, co powoduje w konsekwencji że szybciej wypadają z głowy.

Metody leczenia łysienia androgenowego sposobami farmakologicznymi

Jednym z bardziej spopularyzowanych sposobów na walkę z łysieniem może być leczenie farmakologiczne. Używa się do tego kortykosteroidy, czyli kortyzonu a także substancji pochodnych. Najistotniejsze jest to że, podobnie jak w wypadku innych kuracji, aby leczenie rozpocząć odpowiednio wcześnie, co sprawi że szanse powodzenia znacznie się zwiększą. Lek wykorzystywany  jest w dwóch formach: maści nakładanej bezpośrednio na włosy lub w formie kapsułek.

Przeczytaj także: Dlaczego mężczyźni chcą być XXL?

Minusem jest to że , leczenie kortyzolem jest w stanie wywołać znaczące skutki uboczne. Gdy stosuje się miejscowo to  może dojść do podrażnień albo pojawienia się trądziku. Natomiast roztwór w tabletkach jest w stanie spowodować jeszcze gorsze skutki. Są  mężczyźni, którzy wtedy bardzo przybierają na wadze, zaczynają się problemy z ciśnieniem , wzrokiem lub osteoporozą. Ponadto  może być zakłócone wtedy libido. Dlatego kuracja kortyzolem nie powinna trwać za długo.

Stosowanie zaawansowanej technologii w leczeniu łysienia

Oczywiście są metody mniej inwazyjne w leczeniu łysienia. Najbardziej trafne (poza uwzględnieniem przeszczepu włosów) uważa się kurację przy stosowaniu  niskoenergetycznego lasera LLLT. Zabiegi wykonuje się w fachowych klinikach. Wiązka lasera sprawia że następuje wydłużenie fazy wzrostu włosów, co  ponadto zatrzymuje DHT oraz wzmacnia włosy. Wszystko jest zupełnie bezpieczne, oraz  nie występuje ryzyko podrażnień ani skutków ubocznych.

Jakiś czas temu  na rynku pojawił się laser LLLT zamontowany w specjalny grzebień do stosowania w domu .Grzebień ViviComb jest przełomem w zakresie leczenia łysienia. Zaledwie trzy zabiegi po 10-15 minut w tygodniu wystarczą , aby już po dwóch miesiącach cieszyć się znakomitymi efektami. ViviComb zdobywa znamienite nagrody a także jest rekomendowany przez największych fachowców w kategorii wypadania włosów.

4 Komentarze
  1. muszę się zgodzić. wypadanie włosów to przekleństwo. zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

  2. z powiększajacymi się zakolami walczę już od roku i nic nie pomaga. a proponowany przez was grzebien niestety jest za drogi. czy znacie jakas tansza metodę?

  3. na szczescie nie mam problemu z wypadaniem wlosów.

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13

Więcej w leczenie łysienia, preparaty na łysienie, preparaty przeciw wypadaniu włosów, przyczyny wypadania włosów, sosoby na wypadanie włosów, sposoby na wypadanie włosów, sposoby na łysienie, wypadanie włosów, łysienie, łysienie androgenowe blog, łysienie androgenowe kobiet, łysienie androgenowe leki, łysienie androgenowe przyczyny, łysienie androgenowe u mężczyzn, łysienie kobiet
beautiful-long-hair-girl
Domowe sposoby przeciw wypadaniu włosów

Powolne łysienie to całkiem normalny stan rzeczy u dużej większości mężczyzn. Niektórzy z nich , capsule sądzą że włosy wcale...

how-to-prevent-hair-loss
Jak leczyć wypadanie włosów? 5 sposobów zapobiegania łysieniu.

1. Stosować łagodne szampony, information pills nie zawierające detergentów.  Nie używać dwóch różnych szamponów równomiernie dlatego że, recipe ich składniki  wchodzą...

Zamknij