eşya depolamaevden eve nakliyat

Jak przyspieszyć metabolizm organizmu?

metaMetabolizm odpowiedzialny jest za przetwarzanie spożytych kalorii. Kluczem do szybkiej utraty wagi jest poprawa przemiany materii. Im szybciej działa nasz metabolizm, tym szybciej tracimy na wadze.

Aby osiągnąć idealną i wymarzoną figurę oraz sylwetkę, należy mądrze jeść i zażywać ruchu. Wtedy i nasz metabolizm przyspieszy. Wprowadzanie głodówek niestety w rezultacie kończy się efektem odwrotnym niż chudnięcie. A to dlatego, ze podczas głodzenia organizmu bądź długotrwałego przebywania na diecie niskokalorycznej, organizm nastawia się na magazynowanie.

Przeczytaj także: Które tabletki wspomagajace odchudzanie wybrać? ThermaCuts numerem 1 w rankingach!

W oszczędny sposób pożytkuje energię uzyskaną z pożywienia, zamieniając jak najwięcej składników w tkankę tłuszczową. Tkanka tłuszczowa staje się jego magazynem . Aby utrzymać prawidłową pracę narządów i funkcjonowanie mózgu, zaczyna zużywać mięśnie i produkować z nich glukozę. To prowadzi do ich zanikania. To z kolei skutkuje obniżeniem metabolizmu spoczynkowego.

Każda dieta niskokaloryczna kończy się efektem jo-jo, bo wtedy organizm po zakończeniu głodowania odbudowuje tkankę tłuszczową nawet w takich miejscach w której jej nie było. Kolejna głodówka ma już trudniejsze zadanie do wykonania, bo musi spożytkować większą ilość tłuszczu.

Metabolizm u każdej osoby jest inny. Zależy od wieku, wzrostu, od stosowanych diet i od genów przodków. Dietetycy są zgodni, że krótkotrwała dieta powinna dostarczać 1200kcal dziennie. Zgodni są też w tym, że to właśnie oni powinni indywidualnie układać plan diety dla każdej osoby indywidualnie, oceniając jej stan zdrowia i szybkość przemiany materii.

Przeczytaj także: Idealna sylwetka na wiosnę!

Wpływ na metabolizm ma również ilość mięśni przez nas posiadanych. Dlatego mężczyźni szybciej spalają kalorie niż kobiety. Im więcej mięśni posiadamy, tym więcej organizm potrzebuje dla nich energii i większość kalorii inwestuje w nie a nie tkankę tłuszczową.

W procesie odchudzania, bardzo ważne jest właśnie to, żeby oprócz utraty wagi budować masę mięśniową. Każde zdobyte 0,5kg mięśnia wykorzysta 50kcal dziennie i przyspieszy metabolizm. Oprócz zdobywania mięśni podczas ćwiczeń, do diety warto wprowadzić większą ilość białka. Jest ono dłużej trawione przez organizm i do jego przyswajania potrzebne jest więcej energii. A tą organizm czepie z zapasów tłuszczu i metabolizm magicznie przyspiesza.

Wprowadzając większą ilość białka do diety, należy zredukować węglowodany. To one są najbardziej odpowiedzialne za nasz zgromadzony tłuszczyk. Niezwykle ważnym starterem  dla naszego metabolizmu jest spożywanie śniadania. Zaleca się aby w czasie tego posiłku dostarczyć do organizmu 25% kalorii spożywanych dziennie. Jeżeli unikamy śniadań, nasz metabolizm budzi się dopiero późnym wieczorem.

 najlepsze tabletki odchudzajace ceny

Aby przemiana materii uległa poprawie, zaleca się też ograniczenie spożywani złych tłuszczy. Te korzystne to te zawarte w rybach kwasy Omega-3. Te tłuszcze nie odkładają się w komórkach. Przy stosowaniu diet i próbie przyspieszenia metabolizmu warto zadbać także o odpowiednią suplementację. Na rynku istnieje wiele preparatów zawierających kompleksy witamin i minerałów.

Metabolizm to nic innego jak energia potrzebna organizmowi w czasie spoczynku, aby utrzymać prawidłową pracę narządów i stałą temperaturę. Jego szybką pracę gwarantują przede wszystkim mięśnie czyli beztłuszczowa masa ciała. Nawet siedząc przed TV nasze mięśnie nieustannie spalają tkankę tłuszczową. Pod warunkiem, że w diecie i ruchu dostarczymy powód aby nasz metabolizm spoczynkowy funkcjonował prawidłowo.

7 Komentarze
  1. warto przeczytać także artykuł o nowych faktach odnośnie metabolizmu

  2. Właśnie sobie uświadomiłam jak bardzo dużo rzeczy można sie dowiedzieć z jednego tak krótkiego artykułu :)

  3. im więcej mięśni tym szybsze spalanie, logiczne :P

  4. Najpierw masa później rzeźba jak to mówi teraz mój syn :)

  5. Super artykuł!

  6. Niestety im więcej mięsni tym więcej energii nasz organizm potrzebuje :(

  7. Aktywny tryb życia to podstawa !

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13