eşya depolamaevden eve nakliyat

Jak przeżyć rozstanie i nauczyć się być singlem?

Dojrzałość ma ogromny wpływ na to jak wygląda związek. Nastolatkowie poszukują osób, adiposity z którymi będą spacerować za rękę, przytulać, przeżywać pierwsze pocałunki, a nawet odbywać pierwsze nieudolne stosunki. Takie znajomości zazwyczaj opierają się na fascynacji, zauroczeniu wyglądem, lub faktem, że koleżanki czy koledzy mają za sobą już kilka czy kilkanaście związków.

Wiek 20-25 to okres, kiedy zaczynamy zawierać związki poważniejsze od tych sprzed kilku lat. Tutaj jednak, w zależności od założeń partnerów, może to być lekka oparta na zabawie relacja, a mogą to być poważne dalekosiężne plany. Powyżej trzydziestego roku życia związki są już stabilne, oparte na doświadczeniu, obopólnym zaangażowaniu i dojrzałej miłości. Nie ma jednak znaczenia na jakim etapie związku akurat jesteśmy, bo i tak rozstania dotykają tak samo. Nieudane związki zdarzają się w każdym wieku, więc tutaj nasza metryka nie ma najmniejszego znaczenia.

Jak przetrwać rozstanie z partnerem

Kończąc związek każdy staje przed pytaniem: jak przeżyć rozstanie? Oczywisty jest fakt, że raczenie sobie z samotnością zależy od kilku czynników, m.in. przyczyn rozstania, stopnia zaangażowania, stażu i etapu związku. Mówiąc o etapie związku mam głównie na myśli, że o wiele łatwiej rozstać się parze, której nie łączą żadne zobowiązania np. dzieci, kredyt, wspólnie zakupione mieszkanie itd. Niestety jeśli w grę wchodzi rozwód, rozstanie będzie dotykało nas przez wiele jeszcze miesięcy, bo tyle zazwyczaj zajmują procedury rozwodowe, a rozpad dotknie wszystkich członków rodziny.

jak poderwać

Do najprostszych, jeśli w ogóle można użyć takiego słowa mówiąc o rozstaniach, należą te, których powodem jest gasnące między dwojgiem ludzi uczucie i dojrzała decyzja, że należy się rozstać ponieważ związek zaczął się wypalać. Niestety, kiedy powodem rozstania staje się zdrada ? cierpienie, zawód, utracone zaufanie i samo w sobie rozstanie potrafią przypominać o sobie przez wiele jeszcze miesięcy.

Przeczytaj także: Jak zdradzają kobiety i jak to widzą mężczyźni

Powszechnie wiadomo, że to my- kobietki, delikatne i kruche znacznie ciężej znosimy rozstania, czasami tygodniami wypłakując morze łez na sam widok przedmiotu kojarzącego się z utraconym partnerem, czy na dźwięk wspólnej ulubionej piosenki.

Ból po rozstaniu

Ale jak przeżyć rozstanie i poradzić sobie z bólem? Na pewno nie będzie to proste, ale można wypróbować kilku sposobów, by zacząć żyć na nowo, już jako singiel.

Pamiętamy, że jesteśmy piękne, silne i niezależne. Zamykanie się w domu i stronienie od znajomych w niczym nie pomoże, a wyjście do kina czy pizzerii na pewno odpręży, rozweseli i pozwoli na chwilę zapomnieć o problemach. Przedmioty kojarzone z partnerem, jeśli nie mamy odwagi wyrzucić, to schowajmy do pudełka, by nie natrafiać na nie na każdym kroku, a kiedy już będziemy chciały wylać kolejne morze łez ? wystarczy je wyciągnąć. Gdy już całkowicie wyzbędziemy się uczuć, same dojdziemy do wniosku, że pudełko jest zbędne i zwyczajnie się go pozbędziemy. Warto też zmienić coś w swoim wyglądzie, bo nic tak nie poprawia humoru jak wizyta u fryzjera, kosmetyczki, czy zakup nowego fatałaszka.

Życie po rozstaniu

Powinnyśmy być otwarte na spotkania z przyjaciółmi, mamy przecież teraz znacznie więcej czasu, który zamiast na płacz można spożytkować na wyjście do kina czy pizzerii. Wszystkie przedmioty kojarzące się z partnerem najlepiej schować do jednego pudełka, by na każdym kroku nie przypominały nam o rozstaniu. Gdy już do tego dojrzymy, zawsze będziemy mogły całkowicie pozbyć się pudła z domu. By przypomnieć sobie o swojej atrakcyjności warto zmienić coś w swoim wyglądzie. Wizyta u sprawdzonego fryzjera, który pomoże nam dobrać odpowiednią stylizację.

A jeśli to nie pomoże, może wystarczy odegrać się na nim/niej, to zawsze pomaga, a któż inny zna słabości partnera i wie, co najbardziej, go drażni. Może czas wykorzystać tę wiedzę :) to na pewno poprawi humor.

3 Komentarze
  1. interesujące :)

  2. rozstania są przykre …

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13