eşya depolamaevden eve nakliyat

Jak poradzić sobie ze zmęczeniem?

Zmęczenie jest objawem tak powszechnym, shop że można go uznać za zjawisko normalne. Wszyscy od czasu do czasu skarżymy się na nie ? to uczucie zmniejszonej zdolności do pracy (także umysłowej) związane jest głównie z podejmowaniem wysiłku. Chociaż jest doświadczane fizyczne, visit this jego pierwotna przyczyna może być natury psychologicznej. Badania udowodniły, order że zmęczenie w większym stopniu niż złe zwyczaje żywieniowe czy palenie papierosów przyczynia się do skrócenia życia. Jednak są sytuacje, kiedy zmęczenia można uniknąć lub w dużym stopniu je skorygować. Ale żeby móc to zrobić, trzeba najpierw poznać przyczyny i rodzaj naszego zmęczenia.

Zmęczenie ma przyczyn wiele?

  • Mało aktywny tryb życia
  • Niewłaściwe odżywianie
  • Nadmiar stresu na co dzień
  • Picie zbyt wielkiej ilości kawy lub coca-coli (nadmiar kofeiny)
  • Leki na serce lub uspokajające

Zmęczenie może też być objawem chorób takich jak depresja, cukrzyca, problemy z tarczycą, anemia czy różnego rodzaju infekcje. Dlatego też, gdy uczucie zmęczenia przeciąga się w czasie, warto udać się do lekarza.

Jak sobie radzić ze zmęczeniem?

 Osłabienie wynikające z zmęczenia fizycznego naszego organizmu można łatwo zrekompensować doraźnie dłuższym snem, dawką witaminy C czy porcją czekolady. Przeciążenie organizmu i związane z tym zmęczenie trwające dłużej, wymaga pewnych istotnych zmian w dotychczasowej organizacji życia. Przede wszystkim należy walczyć ze stresem, przeznaczyć sobie część dnia na relaks, może to być na przykład szybki spacer ? w przyjemny sposób poprawiamy naszą aktywność fizyczną. Zwrócić należy uwagę na sposób odżywiania ? lekkie śniadanie ubogie w tłuszcz za to bogate w błonnik to wspaniały początek dnia. Zadbajmy też o zdrowy sen, który wymaga pewnych warunków ? chłodna i cicha sypialnia, a zasypianie i wstawanie o tej samej godzinie pomoże organizmowi dostosować się do naszego rytmu.

Ze zmęczeniem psychicznym z kolei poradzić sobie jest dużo trudniej. Urlop, wyjazd, czy dobra zabawa nie zawsze wystarcza by pozbyć się zniechęcenia do działania. Może sposobem na odpoczynek psychiczny będzie lektura lub nowe hobby, jednak każdy musi sam wybrać swoją metodę psychicznej terapii. Jeśli stan zmęczenia psychicznego i senności utrzymuje się zbyt długo, najlepiej będzie wybrać się do psychologa. Taki stan może być pierwszym objawem depresji.

2 Komentarze
  1. Ciężki temat w naszym zabieganym życiu

  2. Niestety w tych czasach nie da się spać tyle samo każdego dnia, ponieważ utrudnia nam to np Internet który jest wszędzie i nawet kładąc się do łóżka siadamy jednak do niego :)

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13