eşya depolamaevden eve nakliyat

Jak być piękną kobietą – Pani z reklamy i jej wpływ na psychikę współczesnych kobiet

dsc1107Współczesny świat kreuje naszą osobowość bardziej niż zdajemy sobie z tego sprawę. Ta Pani spoglądająca z reklamy, adiposity bez wad, bez zmarszczek, bez osobowości i duszy ? to idealna kobieta dla wielu z nas. Coś pięknego i nieosiągalnego. Mimo to, próbujemy jej dorównać.

Współczesne kobiety żyją w dobie wolności i mają nieograniczony wybór własnej drogi życiowej. Paradoksalnie, to właśnie ta wolność i brak ograniczeń powoduje brak samoakceptacji i to, że nie potrafią odnaleźć się w rzeczywistości. Depresja, bezrobocie ? to powoduje że samorealizacja staje się mitem a sukces i bogactwo oddalają się na przyszłe ?nigdy?.

Piękno kobiet nieosiągalne dla mnie

Oglądając film, reklamę, kolorową prasę kobiecą, widzimy piękne, zdrowe, uśmiechnięte kobiety. Ta idealna kobieta robi karierę, spełnia się zawodowo, prowadzi bogate życie towarzyskie. Jej wygląd jest dopracowany w każdym detalu: makijaż, fryzura, strój. Potrafi wszystko razem pogodzić: pracę, dom, wychowywanie dzieci. Ma czas na swoje pasje i hobby. Jest zawsze elokwentna, asertywna, kompetentna, stanowcza, ciepła i uśmiechnięta. Łączy sprzeczności i odnajduje się w każdej sytuacji.

Przeczytaj także: Domowe sposoby na zmarszczki

Taki obraz kreowany przez media, ma bardzo negatywny wpływ na kobiety z krwi i kości, na te kobiety realne. Żadna z Pań nie jest w stanie osiągnąć tej perfekcji. Żadne dążenia do tego aby być tą Panią z reklamy nie dadzą takiego efektu. I to właśnie stąd biorą się frustracje, depresje, kompleksy. Utwierdzamy się tylko w przekonaniu, że ?nigdy nie będę taka jak Ona?. Bo nawet jeśli już zbliżymy się do tego ideału, będziemy po prostu zbyt zmęczone aby w nim trwać.

Zdrowie kobiet

Aby cieszyć się w pełni życiem i nie popadać w paranoje, należy odpuścić sobie dążenie do wymyślonego ideału. Kreowane przez media kobiety nie istnieją! Są tylko fikcją stworzoną na potrzeby filmu czy spotu reklamowego. W realnym świecie nie ma ideałów i perfekcji w każdej dziedzinie życia. Kobiety muszą być tego świadome. Zadowolona kobieta z tego co posiada to w pełni zdrowa kobieta, dobra żona i matka. Świadomość tego ułatwi codzienność i pozwoli uniknąć wielu poważnych chorób jak nerwica czy depresja.

Przeczytaj także: Kobiety i alkohol – cicha choroba społeczna

Innym poważnym zagrożeniem jaki niesie kreowany ideał kobiety, to poważne zaburzenia odżywiania. Wszystkie Panie prezentowane przez media są szczupłe i mają nienaganna kondycję. To skutkuje tym, iż wiele Pań decyduje się na diety cud. Wiele tych restrykcyjnych diet kończy się bulimią lub anoreksją. To poważne choroby trudne do wyleczenia. Prowadzą one do innych chorób, które niejednokrotnie zagrażają życiu.

Być kobietą!

Życie nie jest ułożone scenariuszem jak film. Kobieta ma prawo odpoczywać przy ulubionej lekturze a nie stać z uśmiechem w kuchni i piec ciasteczka. Naturalna kobieta nie powinna wstydzić się swoich krągłości. Tak nas stworzyła natura! Kobieta ma prawo nie wiedzieć. Kobieta ma prawo płakać, bać się. Ma prawo decydować czy poświęca życie dla kariery, czy decyduje się być tylko żoną i matką. Ma prawo chorować i wtedy skupić się tylko na sobie. Może chodzić w powyciąganych dresach i bez makijażu. Nie sprzątać, nie gotować, nie prać. Świat się nie zawali! Świadomość tego, że nie musimy być idealne jak Pani z reklamy, ułatwia i porządkuje życie. Być kobietą nie oznacza być ideałem, bo wokół świat również nie jest idealny.

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13