eşya depolamaevden eve nakliyat

Gdy oblewają Cię siódme poty

potNadeszła wiosna, rx zbliża się lato. Wraz z tymi zmianami nadchodzi czas wysokich temperatur. Problem nadmiernego pocenia stanie się bardziej widoczny a niekiedy wyczuwalny.

Pocenie się towarzyszy nam całe życie. Nasila się podczas wysiłku fizycznego, order wysokich temperatur czy tez stresu. Często nadmierne pocenie się powoduje odparzenia, zaczerwienienia, otarcia.

Gdy dochodzi czynnik zapachowy jest to problem natury estetycznej jak i towarzyskiej. Pot sam w sobie jest cieczą bezwonną. To bakterie namnażające się na skórze powodują iż nabiera on specyficznego zapachu.

Mimo tego, że pocenie się uważane jest za wstydliwe i kłopotliwe, pot odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Odpowiedzialny jest za regulację temperatury. W czasie wysiłku czy upałów schładza nasze ciało. Oprócz tego, dzięki poceniu, wydalamy z organizmu szkodliwe, toksyczne produkty przemiany materii. Także i dieta wpływa na zapach naszego potu.

Jedzenie czosnku czy cebuli na pewno będzie wyczuwalne wraz z intensywniejszym poceniem. Największe skupiska gruczołów potowych znajdują się na dłoniach, stopach, pod pachami, na nosie i czole.

Przeczytaj także: Dokuczliwe bóle stawów ? przyczyny i sposoby ich uniknięcia

Aby nadmierna potliwość nie była uciążliwa dla nas i naszego otoczenia, należy odpowiednio podejść do problemu. Należy często brać prysznic z użyciem mydła antyseptycznego i przeciwbakteryjnego. Po kąpieli używać antyperspirantów i dezodorantów. Unikać noszenia sztucznych włókien, garderobę kompletować w rzeczy przewiewne i robione z naturalnych włókien bez żadnych dodatków syntetycznych.

Pocenie się stóp, zmniejszymy nosząc bawełniane skarpety i obuwie wykonane z naturalnej skóry. Najlepiej jakby obuwie posiadało system wentylacyjny. Do stóp istnieją także preparaty takie jak kremy czy zasypki. Polecane są też specjalne antyperspiranty. Z pomocą przychodzi też natura.

Przeczytaj także: Domowa pielęgnacja stóp

Herbatka z szałwi pita regularnie zmniejsza potliwość. Jej liście mają właściwości przeciwpotowe. Osobom które cierpią na nadmierną potliwość podczas stresu, zalecane jest picie melisy lub naparu z szyszek chmielu. Jeżeli natomiast wiemy, że czeka nas sytuacja stresująca, niekomfortowa, możemy sięgnąć po ziołowe tabletki uspakajające.

W likwidowaniu nadmiernej potliwości, dobre efekty uzyskuje się stosując drożdże piwowarskie, kompleks witaminy B, cynk i magnez.

Nadmierne pocenie się jest problemem niezwykle uciążliwym. Na szczęście medycyna także zajęła się tym zjawiskiem i w aptekach można kupić już tabletki na pocenie, które niwelują problem. Utrzymując właściwą higienę ciała, stosując tabletki i popijając zioła, mamy szansę na dosyć suche lato.

2 Komentarze
  1. Czasami zastanawiam sie co zrobić gdy już mi nie pomaga nic i teraz znowu mam takie problemy, czy ktoś może mi pomóc ?

  2. Ciężki problem, każdy organizm jest inny i trudno doradzić każdemu…

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13