eşya depolamaevden eve nakliyat

Domowa pielęgnacja stóp

feet-704x318

Aby nasze stópki idealnie prezentowały się w klapeczkach czy sandałkach, online potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Stopy, remedy wymagają również częstej pielęgnacji jak dłonie. Nie dbając o nie, skóra staje się sucha, pięty spękane a paznokcie wyglądają nieestetycznie. Jak zadbać o stopy, aby świetnie wyglądały latem?

Pielęgnacja stóp ? pedicure w domu

Podstawą pielęgnacji stóp jest odpowiedni pedicure. Wykonując go w domu, musimy pamiętać aby zaopatrzyć nasz salonik kosmetyczny w odpowiednie narzędzia. Niezbędny asortyment przyrządów do stóp:

  • Pilniczek ? aby uniknąć sytuacji rozwarstwiania paznokcia, najlepiej zainwestować w dobry pilniczek, który umożliwia piłowanie płytki paznokcia w obie strony
  • Cążki ? należy rozróżniać które cążki służą do wycinania wrastających paznokci a którymi obcinamy pozostała płytkę paznokcia. Ukośne ostrza ścinają prostą płytkę, trójkątne zaś wrastające paznokcie
  • Polerka do paznokci ? nada blask paznokciom i wyrówna powierzchnię płytki
  • Pałeczki do usuwania skórek ? najlepsze są te drewniane, osadzone na gumowej stopie
  • Szczoteczka do szorowania paznokci ? niezbędna w prawidłowym utrzymaniu higieny

Domowa pielęgnacja stóp powinna zacząć się od relaksującej ich kąpieli. Stopy moczymy przez kilka minut w ciepłej wodzie z dodatkiem tabletek musujących do pielęgnacji stóp lub wybieramy inne kosmetyki do pielęgnacji stóp. Pamiętajmy aby woda nie była gorąca, ponieważ nazbyt rozmiękczy skórę stopy.

Raz w tygodniu powinniśmy wykonać peeling stóp. Wiele firm kosmetycznych ma w swojej ofercie gotowe scruby, które nam to ułatwią. W ten sposób wygładzimy nasze stopy i usuniemy martwy naskórek.

Przeczytaj także: Domowe sposoby na zmarszczki

Kolejnym krokiem jest usunięcie zgrubiałego naskórka, który gromadzi się na piętach, podeszwach i palcach. Najlepsze do tego są tarki ceramiczne lub takie obłożone specjalnym papierem ściernym. Należy unikać pumeksu, ponieważ na nim gromadzi się i rozwija kolonia bakterii.

Czas na nawilżenie. Po dokładnym osuszeniu stóp, przydadzą się dobre kremy do stóp. Jeżeli doskwiera nam sucha skóra na stopach, krem należy nałożyć grubą warstwą a stopy owinąć folią na kilka minut. Następnie nadmiar kremu usunąć chusteczką higieniczną.

Następnie można usunąć skórki zarastające płytkę. Tak rozmiękczone będą bardzo łatwo dawały się usunąć. Należy wykorzystać do tego patyczki do usuwania skórek. Jeżeli jednak warstwa skórek jest dosyć gruba, można zastosować specjalny preparat do zmiękczania. Skórek nie usuwamy głęboko. Ich głębokie wycinanie, skutkuje szybszym odrastaniem.

Przeczytaj także: Domowe sposoby oczyszczania twarzy

Czas na wypielęgnowanie paznokci. Obcinając je pamiętajmy aby nadawać im kwadratowy kształt. Zaokrąglone brzegi łatwiej wrastają w skórę. Paznokcie u stóp, należy ścinać bardzo krótko. Ich krawędź powinna wystawać tylko 1 mm za koniuszek palca.
Dokładnie ścięte paznokcie możemy opiłować. Należy robić to bardzo dokładnie aby płytka nie ulegała rozwarstwieniu. Najlepszy do tego jest pilnik ceramiczny lub szklany. Metalowy zbytnio strzępi brzegi paznokcia. Do polerowania płytki, używamy specjalnej polerki.

Tak przygotowane paznokcie możemy wreszcie pomalować. Pierwszą warstwą powinien być podkład, czyli odżywka i baza. Pozwoli to na dłuższe utrzymanie koloru a płytka nie ulegnie przebarwieniom od lakieru. Pierwszą warstwę powinno nakładać się bardzo starannie, ponieważ to ona decyduje o efekcie końcowym. Gdy wyschnie, kładziemy lakier drugi raz. Aby uniknąć rozmazania lakieru, należy zastosować separatory gąbkowe umieszczane między palcami. Żeby wydłużyć efekt pedicure, na koniec zastosujmy utwardzacz do lakieru.

4 Komentarze
  1. Ja na szczęście poświęcam dużą uwagę moim stopom. Stopy są tak samo ważne jak reszta ciała: dłonie czy dekolt. Nie znoszę zniszczonych stóp, wystawianych latem przez kobiety. Suche pięty, niepomalowane paznokcie – masakra. A najgorzej denerwują mnie kobiety, które twierdzą że zimą nie muszą dbać o stopy bo ich nie widać

  2. Taki pedicure to doskonały wieczorny relaks. Nic nie odstresowuje tak jak wieczorny masaż stóp, ich ciepła kąpiel. Sucha skóra na stopach wygląda nieestetycznie. Ją też należy nawilżać i pilęgnować

  3. Często pielęgnacja stóp kończy się na ich umyciu i szybkim pomalowaniu paznokci.

  4. zadbane stopy i pomalowane paznokcie świadczą o zadbaniu kobiety. dlatego zawsze staram się by moje stopy były tak samo piękne jak dłonie, zwłaszcza w okresie letnim

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13