eşya depolamaevden eve nakliyat

Dokuczliwe bóle stawów – przyczyny i sposoby ich uniknięcia

Ból mięśni i stawów dotyczy zarówno osób młodych jak i starszych. Ból stawów spowodowany jest w większości trybem życia ale miewa również podłoże patologiczne. Ta dolegliwość dokucza w większości osobom otyłym, check spędzającym czas nieaktywnie przeważnie w jednej pozycji lub osoby mające w nawyku garbienie się.

Bóle stawów a praca

Ból mięśni i stawów w dużej mierze zależy od tego jak pracujemy. Zarówno osoby pracujące ciężko fizycznie jak i te mający siedzący tryb pracy, cure uskarżają się na ten rodzaj bólu. Jest to wynik garbienia się i przebywania przez wiele godzin w jednej pozycji. Pracując przy biurko, należy pamiętać aby stawy kolanowe tworzyły kąt prosty, monitor był na wysokości oczu a ramiona spoczywały na blacie.

tabletki na bóle stawów

Bóle stawów ? przeciążenia i urazy

Często wynikiem długotrwałych stanów bólowych stawów, są zbyt duże obciążenia lub urazy. Nadmiernym obciążeniem może okazać się nadwaga lub wielogodzinne dźwiganie ciężarów. Częstym przeciążeniem jest również nadmiar w ćwiczeniach. Szczególnie biegacze mają problem z kontuzjami kolan. Bieganie właśnie, najmocniej obciąża stany kolanowe.

Przeczytaj także: Ból w stawach. Jak z nim walczyć?

Bóle stawów i choroby

Bóle stawów są często objawami chorób takich jak: grypa, ospa wietrzna, różyczka czy świnka. Są również objawem chorób samych stawów. Reumatoidalne zapalenie stawów, dna moczanowa, ropne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów to tylko niektóre z chorób jakie dotyczą tego układu. Choroby stawowe są bardzo niebezpieczne. W niektórych przypadkach, tkanka chrzęstna wewnątrz stawu ulega rozmiękczeniu i dochodzi do poważnych zwyrodnień.

Przeczytaj także: Co to jest kolagen i jakie ma znaczenie dla organizmu?

Ból stawów ? pierwsza pomoc

Gdy ból jest dokuczliwy, można ratować się wieloma skutecznymi środkami. Na rynku dostępne są żele, plastry i tabletki na stawy. Środki te mają często dodatkowe działanie przeciwzapalne. Stawom przyniesie ulgę również ciepła kąpiel. Niezastąpiony jest jednak ruch. Pływanie, jazda na rowerze lub ćwiczenia rozciągające stawy to niezastąpiony lek. Dietę możemy wzbogacić w suplementy na stawy, wspomagające ich pracę i odbudowę.

1 Komentarz
  1. No ja od kiedy zacząłem ćwiczyć i ruszać się trochę sprzed biurka, to ulga jest bardzo duża. No jak już sytuacja jest krytyczna to smaruję np. dip rilifem i też jak mentol schłodzi to od razu i ból mniejszy.

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13