eşya depolamaevden eve nakliyat

Czy związek po zdradzie ma szanse na powodzenie?

adultery2I ślubuję Ci miłość, generic wierność i uczciwość małżeńską… te słowa przysięgi zna chyba każdy. I piękna bajka, look która wydaje się rozpoczynać w dniu ślubu, doctor gdzie młodzi piękni, zakochani mają przed sobą całe życie, nie zawsze ma szczęśliwe zakończenie. Niestety często w związku pojawia się ten trzeci lub ta trzecia i marzenia o szczęśliwym życiu pryskają jak bańka mydlana. Pojawiają się dwa pytania dlaczego tak się dzieje oraz czy związek po zdradzie ma jeszcze szansę na normalne funkcjonowanie? I co więcej czy w takim związku ludzie mogą być jeszcze szczęśliwi?

Zdrada w związku może mieć kilka przyczyn. Zazwyczaj dochodzi do niej wtedy gdy do małżeństwa wkrada się rutyna. Gdy ludzie zaczynają żyć obok siebie i nie fascynuje ich już ta druga osoba. W momencie gdy pojawia się małżeński kryzys, a na horyzoncie pojawia się ktoś kto zachwyca, czaruje, jest miły często potrzeba bycia kochanym i docenianym staje się większa niż małżeńska przysięga. Zdarza się niestety również, że zdrada wynika z braku niedojrzałości któregoś z partnerów, który to ciągle potrzebuje nowych wyzwań i udowadnia sobie, że się podoba.

Jak naprawić związek po zdradzie

Czy po zdradzie można ze sobą jeszcze być? Czy można przebaczyć? Zdania psychologów w tym temacie są podzielone, jednak nikt nie ma wątpliwości, że odbudować związek po takim doświadczeniu jest bardzo trudno. Dzieje się tak dlatego, że bardzo trudno jest na nowo odbudować raz utracone zaufanie. Wymaga to wiele wysiłku i dobrej woli zdradzonej osoby.

Wydaje się, że mimo wszystko łatwej jest gdy zdrada była jakimś epizodem, natomiast w przypadku romansu, który wiąże się z zaangażowaniem emocjonalnym przebaczenie i tworzenie związku na nowo jest bardzo trudne. Nigdy nie wiadomo, czy w jakimś momencie budowania wspólnej drogi na nowo odżyją duchy z przeszłości.

 jak przedłużyć stosunek płciowy

Związek ma szansę aby przetrwać gdy obojgu partnerom na tym zależy, a nie robią tego dlatego, bo tak trzeba dla dobra dzieci. Potrzeba wiele wysiłku i determinacji zarówno tej strony, która zdradziła jak i tej, która była zdradzana. Najlepszym, a często jedynym rozwiązaniem by ratować małżeństwo jest wizyta w poradni małżeńskiej, gdzie nauczą się w towarzystwie doświadczonego terapeuty jak radzić sobie z kryzysem i na nowo tworzyć życie we dwoje.

Osoby wierzące często szukają wsparcia u księży czy osób świeckich, które zajmują się tego rodzaju tematyką i wspólnie starają się przejść przez ten trudny dla małżonków czas. Zaufania nie można odbudować jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki, trzeba wiele czasu by na nowo znów nauczyć się żyć razem.

2 Komentarze
  1. Każdy zasługuje na drugą szanse :)

  2. ma szanse tylko trzeba o to dbać i pielęgnować w każdej sekundzie :)

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13