eşya depolamaevden eve nakliyat

Do czego może doprowadzić abstynencja seksualna u kobiet

libiLibido u kobiet jest bardzo delikatne. Rozbudzić je jest bardzo ciężko a uśpić stosunkowo łatwo. Każda odmowa partnerowi współżycia, to jak kołysanka dla potencji u pań.

Aktywność seksualna u kobiet nie jest wrodzona jak u mężczyzn. Kobiety latami rozbudzają swoje libido i uczą się z nim współpracować. Istnieją kobiety o bardzo silnym libido a i takie o zmniejszonej aktywności seksualnej. Jak każda z pań jest inna tak i libido jest jedyne i niepowtarzalne. Co to jest to libido?

Libido u kobiet to nic innego jak chęć zaspokojenia popędu seksualnego. Kobiety inaczej niż mężczyźni odbierają akt płciowy. Dla mężczyzn jest to forma rozładownia napięcia a dla kobiet cała złożoność miliona uczuć i reakcji. Dlatego libido u kobiet tak ciężko rozbudzić. Kobiety oddając swe ciało mężczyźnie oddają całą siebie.

Współżyjąc z partnerem nie oczekują tylko rozładowania ale przekładają na stosunek uczucia potrzeby wsparcia, opiekuńczości, oddania, wierności. Dlatego mężczyźni łatwiej reagują na bodźce seksualne a kobiety muszą być dłużej stymulowane.

Potencja u kobiet długo budowana szybciej słabnie niż u mężczyzn. Na spadek libido, uskarżają się przede wszystkim kobiety z wieloletnich związków. To właśnie one, osiągając już pewność emocjonalną zaczynają unikać współżycia. Nieświadome usypiają libido. Najpierw tłumacza abstynencję zmęczeniem. Później bólem głowy. A na sam koniec uświadamiają sobie, że seks nie jest im potrzebny wcale. Taka postawa prowadzi najpierw do oziębłości seksualnej a kolejno krok po kroku rozwija się w poważne zaburzenia potencji.

Do najczęstszych zaburzeń dochodzi w sferze psychiki. Seks z partnerem staje się wstrętny i odrażający. Sama myśl o kopulacji staje się dla kobiety męczarnią. Aby uniknąć kolejnej konfrontacji i niekiedy awantury w łóżku, kobiety unikają wspólnego kładzenia się w sypialni. Zaczynają kłaść się do łóżka jak mężczyzna już śpi bądź uprzedzają go szybszym swoim zaśnięciem. Jako że libido u kobiet nie jest wrodzone, uśpione można obudzić.

Jeżeli problem tkwi tylko w psychice bo tylko ?mi się nie chce?, zmuszanie kobiety do stosunków pogorszy tylko sprawę, tak samo jak codzienne odmawianie. Należy stopniowo przełamywać niechęć do stosunków i powoli budzić swoje seksualne ego. Wymaga to cierpliwości obojga partnerów. Niekiedy, potrzebna jest wręcz pomoc psychologa i odpowiednia terapia.

Innymi zaburzeniami gdy chodzi o wygasłe libido u kobiet są te fizyczne. Nawet jeżeli dochodzi do stosunku, występuje nieodpowiednie nawilżenie pochwy co skutkuje nieprzyjemnymi doznaniami i bólem. Występują otarcia, zadrapania. Przekłada się to na nastawienie psychiczne, gdyż akt zaczyna być postrzegany jako coś nieprzyjemnego czemu zawsze towarzyszy ból i dyskomfort. Niedostateczne nawilżenie to nie jedyny problem. Pojawia się też trudność w osiągnięciu orgazmów. Nawet przy odpowiednio długiej stymulacji, nie występuje odpowiednie podniecenie i pobudzenie aby osiągnięcie szczytu było możliwe.

Potencja dla kobiet staje się coraz mniej tajemnicza. Wiedząc do czego prowadzi odmawianie i unikanie zbliżeń, możemy uniknąć poważnych zaburzeń w sferze erotycznej ale i nie tylko. Abstynencja seksualna jest bardzo częstym powodem rozstań.

3 Komentarze
  1. Moje usnęło po 3 porodach i nie zamierzam go budzić. Zbyt zmęczona jestem aby jeszcze szukać wysiłku w łóżku. Chyba trzeba się z tym pogodzić i nie szukać problemów.

  2. Najpierw nasze libido usypiają rodzice i nauczyciele: seks to zło. Nie uprawiaj seksu bo to same choroby weneryczne! Seks to ból i cierpienie! Skutecznie zniechęcają niektórych z nas

  3. Ciekawa strona. Można znaleść dużo ciekawych informacji.

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13

Więcej w libido u kobiet, libido u pań, potencja dla kobiet, spadek libido u kobiet
libi2
Choroby, leki i ich wpływ na libido u kobiet.

Nie tylko nastawienie psychiczne ma wpływ na potencje u kobiet. Bardzo często przyjmowane leki obniżają libido. Jakie choroby maja wpływ...

lib3
Domowe sposoby na potencje dla pań

Osłabienie libido to nie tylko problem dotyczący mężczyzn. Coraz częściej z tym problemem borykają się kobiety. Panie brak ochoty na...

Zamknij