eşya depolamaevden eve nakliyat

Cudowne właściwości czarnego bzu

czarny bezBez określano od dawna mianem drzewa życia, unhealthy a jego zdrowotne właściwości znane są od najdawniejszych czasów. Czarny bez hodowany był niemal w każdym ogrodzie i uważa się go za jedną z najstarszych roślin posiadających właściwości lecznicze. Rośnie on w środowisku słonecznym lub półcieniu, lubi wilgoć, jest odporny na choroby i wszelkie szkodniki. Kwiaty drzewa są delikatne, a czarnofioletowe owoce, dojrzewające od połowy sierpnia do października, posiadają cudowne właściwości, ale ? co ważne ? są również trujące. Spożywanie wysuszonych lub ugotowanych, a więc w odpowiedni sposób przetworzonych, części rośliny nie zagraża naszemu zdrowiu.

Uważa się, że napar z kwiatów pomaga w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych ? niweluje uporczywy kaszel i męczący katar. Posiada właściwości moczopędne (oczyszcza organizm z toksyn) i obniża gorączkę. Sam proces przygotowania rośliny do użycia nie jest łatwy ? poczynając od suszenia w odpowiedniej temperaturze, kończąc na odpowiednim użyciu i przechowywaniu. Po wysuszeniu kwiaty powinny być biało-żółte. Czarny bez zawiera niezbędne witaminy A i C oraz witaminy grupy B, składniki wspierające układ immunologiczny, pektyny, enzymy, biopierwiastki, karotenoidy, sole mineralne i kwasy organiczne. Każda niemal część rośliny zawiera składniki wspomagające nasz organizm. Dla osób dbających o dietę i wagę, najistotniejszym elementem są owoce czarnego bzu ? działają przeciwbólowo, pomagają w odtruwaniu organizmu oraz delikatnie przeczyszczają. Napar wzmacnia ściany naczyń krwionośnych oraz pozwala zniwelować bóle migrenowe, a wszelkiego rodzaju syropy, dżemy i nalewki to specyficzny rodzaj leku.

Chociaż lekarze często podchodzą do ziół i roślin leczniczych z ogromnym dystansem, czarny bez jest polecany również przez specjalistów. Herbaty z lipą, maliną i czarnym bzem wspomoże przeziębionych. Dzięki naparowi odkrztusimy wydzielinę i pozbędziemy się gorączki. Kolejnym plusem działania czarnego bzu są właściwości przeciwzapalne. Wodne wyciągi stosuje się w oczyszczaniu jamy ustnej oraz leczeniu zapalenia spojówek, usuwaniu cieni pod oczami i nieestetycznie wyglądających opuchnięć powiek. Kiedy klasyczne specyfiki zawodzą, dermatolodzy polecają osobom ze skłonnościami do trądziku przemywanie twarzy właśnie wyciągiem z czarnego bzu. Herbatki z czarnym bzem podaje się osobom mającym problemy z układem moczowym. Czarny bez zazwyczaj pojawia się w ziołowych mieszankach wspomagających odchudzanie. Jego rola jest niezwykle istotna, a działanie potwierdzone ? owoce rośliny delikatnie przeczyszczają jelita, regulując ich pracę. Należy oczywiście pamiętać, żeby nie przesadzić, bo może się to skończyć niepomyślnie. W owocach znajdują się antocyjany ? utleniacze zwalczające wolne rodniki.

Czarny bez znajdziemy w torebkach (sypkie zioła) oraz w składach herbat odchudzających i przeciwgorączkowych. Czarny bez łączy się najczęściej z lipą, wierzbą i rumiankiem. Jest również niezwykle pomocny przy wrzodach żołądka i zaparciach. Kiedy musimy oczyścić nasz organizm ze zbędnych elementów przemiany materii lub pokonać niestrawność, wystarczy sięgnąć po owoc czarnego bzu.

Dawniej ? jak twierdzą etnografowie ? kłaniano się krzewom, a ścięcie bzu oznaczało nieszczęście, chorobę, a nawet nieuchronną śmierć. Wszelkiego rodzaju przetwory oraz, popularne w zapaleniu gardła czy anginie płukanki, to metody znane od lat. Apteki oferują szeroki wybór herbatek, w których skład wchodzi czarny bez ? jedna z najstarszych cudownych roślin.

2 Komentarze
  1. interesujące :)

  2. pospolita roślina a tyle zalet, kto by pomyślał :)

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13