eşya depolamaevden eve nakliyat

Co to jest impotencja i jak ją leczyć?

impotencjaImpotencja (z łaciny Impotentia erecti, ask dosł. niemoc płciowa) jest zjawiskiem z kategorii dysfunkcji seksualnych i dotyka wyłącznie mężczyzn. Objawem tego zaburzenia jest brak erekcji, web ejakulacji lub niemożność utrzymania erekcji przez czas wystarczający na odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego. Warto nadmienić, że mężczyzna wykazujący symptomy impotencji może przeżywać podniecenie seksualne i odczuwać pewną satysfakcję z czynności poprzedzających współżycie, jednak jego członek nie osiąga stanu erekcji lub też osiąga na bardzo krótki czas. Pojawienie się takich zaburzeń mają nierzadko poważne konsekwencje ? często powodują nawet rozpad związku, sytuacje stresowe, problemy z samoakceptacją itd.

Kłopoty związane z występowaniem tej dysfunkcji typowe są dla mężczyzn w określonym wieku ? przyjmuje się tutaj wiek około 50 lat, właśnie ?na półmetku życia? potencja staje się słabsza i potrzebne są albo silniejsze bodźce, albo wdrożenie odpowiedniego leczenia. Na zaburzenia erekcji często cierpią jednak i młodsze osoby, co może być wywołane różnymi psychicznymi lub fizycznymi uwarunkowaniami. Wyróżnia się przy tym dwa rodzaje impotencji, a mianowicie pierwotną i wtórną. Impotencja pierwotna to dysfunkcja występująca niejako od zawsze, natomiast wtórna pojawia się w pewnym momencie życia mężczyzny, który dotychczas nie uskarżał się na tego typu problemy.

Leczenie impotencji bywa możliwe, przy czym wstępnie trzeba ustalić przyczynę pojawienia się zaburzeń erekcji. Przyczyny mogą być psychiczne bądź fizyczne. Z reguły skuteczna terapia skupia się na wyeliminowaniu tychże, jeśli więc w grę wchodzi np. lęk, kompleksy, poczucie winy, stres, brak skupienia, należy podjąć leczenie mające na celu wykluczenie wymienionych zakłóceń. Problemy o podłożu fizycznym bywają trudniejsze w leczeniu, zwłaszcza te przewlekłe. Zdarza się bowiem, że nawet zupełnie zdrowy mężczyzna w pewnych sytuacjach nie może uzyskać erekcji. Gdy trudności stają się nagminne, może zachodzić konieczność konsultacji ze specjalistą.

 co jesc by miec lepszo erekcjeCC_CTA_4

Fizyczne przyczyny tej dysfunkcji to na przykład choroby układu rozrodczego, objawiające się m.in. bólem podczas współżycia, a także zmianami na narządach płciowych. Do fizycznych przyczyn należy również starzenie się organizmu, jest to co prawda nieuchronne, ale dzięki środkom wykorzystywanym przez dzisiejszą medycynę możliwe jest przynajmniej częściowe ?zaleczenie? problemu i zapewnienie cierpiącemu na brak potencji mężczyźnie jeszcze wielu zadowalających stosunków seksualnych. Istnieje na przykład wiele leków, które pomagają utrzymać erekcję, gdy tylko pacjent umie choćby na chwilę samodzielnie ją uzyskać (często jest to możliwe), są też preparaty stymulujące, bardzo często pomaga terapia u seksuologa, wykluczenie elementów stresogennych itd.

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13