eşya depolamaevden eve nakliyat

Błędy żywieniowe Polaków

dsc3006

Wszystkie nawyki człowieka i przywary kreowane są wcześnie, sick a mianowicie w okresie wczesnego dzieciństwa i gdy się dorasta. Już wtedy bardzo często pokazują się błędy i niedociągnięcia w codziennym odżywianiu. A co za tym idzie są powtarzane przez ludzi w życiu dorosłym.

Złe odżywianie jest główną przyczyną zmęczenia i wycieńczenia organizmu, co powoduje dużo skomplikowanych oraz niebezpiecznych chorób, mających wpływ na rozpoczęcie nieodwracalnych zmian oraz dolegliwości zagrażających zdrowiu człowieka, a w niektórych wypadkach doprowadzających nawet do śmierci.

Przeczytaj także: Zdrowe odżywianie wspólnie z partnerem

Prawda jest taka , że złych nawyków żywieniowych jest bardzo trudno się oduczyć, dlatego że są przekazywane z pokolenia na pokolenia i są to zazwyczaj przyzwyczajenia całej rodziny. Trzeba zatem co jest bardzo istotne – uczyć się i wyrabiać zdrowe nawyki żywieniowe od wczesnych już lat dzieciństwa.

Nawyki żywieniowe w Polsce

Błędy żywieniowe popełnia każdy praktycznie codziennie. Jednym z największych takich błędów w jedzeniu całego kraju jest brak w produktach cennego błonnika pokarmowego , którego nie używają koncerny żywieniowe.

Ludzie za rzadko korzystają w doborze żywności z pełnoziarnistych produktów zbożowych, jak: chleb razowy, ziarna, kasza gruboziarnista, razowe mąki oraz makarony, czy płatki zbożowe bez cukru.

Przeczytaj także: Tabletki Aplefit ? działanie, dawkowanie, cena, skład, skutki uboczne

Dieta współczesnego człowieka jest uboga co przykre w pokarmy zawierające błonnik czyli na przykład: warzywa, fasola, groch, czy tak ważne i istotne dla działania organizmu owoce. Nie jest to jedyny przykład na to, że Polacy się źle odżywiają, czego dowodem jest na przykład zbyt duża ilość pozyskiwanego do organizmu tłuszczu zwierzęcego, soli oraz cukru a także dużej ilości innych sztucznych dodatków przekazywanych do żywności.

Podstawowe błędy żywieniowe

Bardzo prawdopodobne jest że będziemy popełniać błędy nie tylko wybierając produkt w sklepie ,ale również rozpoczynając niekorzystne przyzwyczajenia w organizacji a także planowaniu dziennego cyklu żywnościowego. Najbardziej złym nawykiem jest brak systematyczności w jedzeniu, a dokładniej mówiąc zapominanie o zjedzeniu najważniejszego posiłku w ciągu dnia – śniadania.

Dodatkowo wiele z osób podjada pomiędzy posiłkami a także przed snem, co doprowadza do bardzo ciężkiej w wyleczeniu choroby, czyli otyłości. Trudnym zjawiskiem w odżywianiu się ludzi w Polsce jest znikoma ilość zjadanych ryb a także picie zbyt małej ilości wody. Często ludzie niesłusznie wolą wypijać napoje zawierające dużą ilość cukru zamiast zdrową i czystą wodę.

Jednakowoż innymi błędami żywieniowymi wartymi podkreślenia są niewłaściwe sposoby wykonania potraw. Przejawia się to już w smażeniu zamiast gotowaniu w wodzie lub na parze, lub też pieczeniu w rękawie foliowym czy też duszeniu.

4 Komentarze
  1. należy zacząć przede wszystkim od tego, że żywność jest tak modyfikowana nie zdrowa, że nawet myśląc, że się dobrze odżywiamy, wcale nie koniecznie to robimy.

  2. dokładnie, znajomi się ze mnie śmiali, kiedy odwiedzając mnie i moją niespełna sześciomiesięczną córkę zobaczyli na balkonie w doniczkach warzywa tj. marchewkę, pietruszkę, cebulę. wolałam, by zupki, które gotuję dziecku były zdrowsze. nie zależało mi na pięknym wyglądzie i dużych rozmiarach warzyw.

  3. tu się wcale nie ma z czego śmiać. ja też zawsze wracam od dziadków z reklamówką warzyw i wierzcie mi od razu można poznać smak rosołu na wiejskiej kurze i warzywach.

  4. mnie przeraża to, kiedy widzę jak mamy przekupują słodyczami dzieci. nie płacz to kupię ci batona, jak to zrobisz dostaniesz czekoladę. i po co? to jest nic innego jak uczenie dzieci złych nawyków. wpajanie im, że puste kalorie są nagrodą, więc wywołują pozytywne odczucia. że już nie wspomnę o tym, że dziecko od początku widzi korzyści w robieniu czegokolwiek.

Pozostaw odpowiedź

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY:

logo pillsrank logo suplementy onlineintymnosclogo spirulinasjsj13